نسخه چاپي
زمین خواری بزرگ در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر ناکام ماند
بُنا: مدیرکل بازرسی استان بوشهر گفت: در راستای احیای حقوق بیت‌المال، ۱۲۴ هکتار اراضی تصرفی در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر به ارزش ۵۰ میلیارد تومان از دست سودجویان خارج و به حقوق بیت‌المال برگشت شد.
كدخبر: id-3378
تاريخ: 2018-06-25 13:44:12

به گزارش " بُنا"؛ غلامحسین کرمی در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال استان بوشهر با تبریک هفته قوه قضاییه و گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و شهدای 7 تیر سال 1360 از دعوت به همکاری بازرسان افتخاری و سازمان‌های مردم نهاد خبرداد و اظهار داشت: بازرسی استان بوشهر در راستای گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر و ایجاد زمینه مشارکت مردمی در امر نظارت همگانی برای پیشگیری از تخلف و جرم از تشکل‌های غیر دولتی و مردم نهاد به عنوان بازرس افتخاری دعوت به همکاری می‌کند.

وی به محورهای عملکردی اداره کل بازرسی استان بوشهر پرداخت و تصریح کرد: در راستای برگزاری مناقصات و مزایدات در دستگاه‌های اجرایی استان پس از بررسی‌های تخصصی 76 مورد از این موارد به میزان267 میلیارد تومان  لغو و تجدید شده است.

مدیرکل بازرسی استان بوشهر از انجام بازرسی‌های مستمر در دستگاه‌های اجرایی خبرداد و بیان کرد: سال گذشته 30 بازرسی مستمر و 165 بازرسی موردی و 145 بازرسی گزارشی در دستگاه‌های اجرایی انجام شده است.

کرمی با اشاره به ثبت 750 مورد شکایات در دبیرخانه و سامانه ملی شکایات گفت: با بررسی پرونده‌های انجام شده 77.3 هکتار اراضی تصرفی به بیت‌المال برگشت داده شد.

به نوشته تسنیم، وی با بیان اینکه اداره کل بازرسی استان بوشهر تلاش می‌کند با نظارت و بررسی صحیح سلامت اداری و بهره وری را افزایش دهد خاطرنشان کرد: در راستای احیاء حقوق بیت‌المال، در سه ماه نخست امسال 124  هکتار اراضی تصرفی در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر از دست سودجویان خارج و به حقوق بیت‌المال برگشت شد.

مدیرکل بازرسی استان بوشهر ارزش اموال تصرفی را 50 میلیارد تومان دانست و افزود: امسال چند مورد زمین‌خواری پیگیری شده که به‌زودی مساحت و ارزش آن اعلام می‌شود.

کرمی از ساماندهی معاملات حوزه نفت در استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: معاملات نفتی به ویژه در جنوب استان بوشهر امسال با تلاش اداره کل بازرسی استان ساماندهی می‌شود.