نسخه چاپي
تازه ترین خبر از وضعیت ملوانان دیلمی گرفتار شده در کویت
بُنا: مسئول دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان بوشهر گفت: مشکل ملوانان دیلمی که اجازه خروج از بندر دوحه کویت را ندارند، در حال پیگیری است.
كدخبر: id-3345
تاريخ: 2018-06-24 12:43:25

به گزارش " بُنا"؛ چندی پیش تصویری در فضای مجازی استان بوشهر منتشر شد که در آن ملوانان دیلمی می‌گفتند اکنون 50 روز است که اجازه خروج از بندر دوحه کویت به آنها نمی‌دهند و سفارت ایران سراغی از آنها نگرفته است.

http://iscanews.ir/Media/Image/1395/01/30/635965820442235970.jpg

پس از انتشار این تصویر، نمایندگی وزارت امور خارجه در استان بوشهر اعلام کرد تا کنون فردی یا افرادی در خصوص این موضوع با این نمایندگی یا سفارت ایران در کویت تماس نگرفته است و آنها نیز با دیدن این تصویر متوجه وجود مشکل برای ملوانان شده‌اند.

در همین زمینه، مسوول دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان بوشهر امروز در گفت‌وگو با صداوسیما با اشاره به پیگیری صورت گرفته برای حل مشکل این افراد، گفت: صاحب این لنج پیش از آن که موضوع را به این دفتر یا سفارت ایران در کویت خبر دهد، تلاش کرده بود از طریق آشنایانش مساله را پیگیری کند و پس از آن که نتیجه‌ای حاصل نشده بود، تصویری از ملوانان منتشر شد که سفارت مشکلشان را پیگیری نکرده است در حالی که این موضوع به اطلاع ما و سفارت ایران در کویت نرسیده بود.

سید علی اصغر عربلو افزود: پس از انتشار این تصویر، دوازدهم خرداد نامه‌ای به سفارت ایران در کویت ارسال کردیم و آنها نیز تاکید کردند صاحب لنج حالا پس از گذشت 50 روز موضوع را به سفارت گزارش کرده و این که سفارت به سراغ آنها نرفته، کذب است.

وی بیان کرد: مسوولان سفارت ایران در کویت با ملوانان ملاقات کرده‌اند و پرونده این هفت ملوان که اجازه خروج از بندر دوحه این کشور را ندارند، در حال رسیدگی است.