نسخه چاپي
دین ما دین عجله و سرعت است
امام جمعه آبدان گفت: دین ما دین عجله و سرعت است و روی این موضوع تاکید زیادی دارد. در اذان چندین مرتبه حی آمده که به معنای شتاب است. سستی و تنبلی جزئی از دین ما نیست. یک سال به سرعت گذشت. سرعت ما در کار خیر باید از زمان بیشتر باشد.
كدخبر: id-3232
تاريخ: 2017-03-11 13:50:52

به گزارش " بُنا"؛ حجت الاسلام محمد حمیدی‌نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه آبدان بیان کرد: دنیا یک مسابقه نفس گیر است و انسان ها به چهار گروه تقسیم می شوند. گروه اول ملعونین، از فرصت‌های پیش آمده استفاده نمی‌کنند، روزه، نماز کارهای خیر دیگر نیستند. گروه دوم مغبومین که ضرر می‌کنند. حضور حداقلی در کارهای خیر دارد. به حداقل ها اکتفا می‌کند. گروه سوم مغبوطین، همه به این گروه غبطه می خورند و در همه کارها حاضر هستند. و شرکت فعال دارند. گروه چهارم که بهترین هستند مقربین اند، کسانی که همیشه اول هستند. در کارهای خیر همیشه اول هستند، در نماز جماعت و کمک به دیگران و جهاد، اول می آیند و آخر هم می روند.

وی اظهار داشت: از این مسابقه عقب نمانیم، اگر همه عمر را با سرعت حرکت کنیم باز هم نمی رسیم. امام حسین در کتاب کشف الغمه جلد دوم می فرماید: ای مردم سرعت بگیرید در خوبی ها و کارهای آخرت ، به فردا واگذار نکنید.

وی گفت: چالش بزرگ اقتصادی ما این است که خود را ضعیف نشان دادیم.

حجت الاسلام محمد حمیدی‌نژاد با اشاره به اینکه امروز ۲۰ اسفند روز راهیان نور است، اظهار داشت: خاطره‌های هشت سال دفاع مقدس ثروت عظیم و ملی است. اشتباه می‌کنند کسانی که فکر می‌کنند یا باید اسم جنگ را نیاورد یا علیه آن صحبت کرد.

وی اضافه کرد: این اشتباه توسط مسئولان ما دیده می‌شود. می‌گویند دنبال این هستیم همه چیزی که دشمن می‌گوید تحمل کنیم ولی حرف از جنگ نزنیم. کسی از جنگ خوشش نمی‌آید اما سازش و تسلیم نه، بهترین کار از نظر اسلام دفاع است اما برخی مسئولان این را زیر سوال می‌برند.

حمیدی نژاد تصریح کرد: رییس جمهور می گفت دولت قبل برای چین و ژاپن اشتغال ایجاد کرده و مردم ما بیکار هست، در این دولت چند برابر واردات از چین داشتیم. مسئولان ما هیچ دغدغه‌ای ندارند، عملکرد آنها این را نشان می‌دهد.

وی بیان کرد: ۲۲ اسفند سالروز وفات ام‌البنین است. بانویی که ۴ فرزند رشید خود را در راه ولایت فدا کرد و خم به ابرو نیاورند. پس از شهادت آنها دوست نداشت از آنها صحبت کند و می‌گفت فدای امام شوند.

امام جمعه آبدان افزود: مسئولان توجهی به خانواده شهدا و جانبازان نمی‌کنند، در رفاه غرق شده‌اند و نمی‌توانند درک کنند که مردم چه می کشند.

وی اضافه کرد: یکی از مسئولین سپاه می گفت که موشک ماهواره‌بر آماده پرتاب است اما از ترس آمریکا در انبار است. چرا اینهمه ضعف باید نشان دهیم.

به نوشته مهر، حجت‌الاسلام حمیدی‌نژاد با اشاره به ویژگی‌های متقین بیان کرد: یکی از ویژگی‌های متقین در سوره مومنون آیه ۶۱ اشاره شده است که می فرماید، مومنین واقعی کسانی هستند که در کارهای خیر شتاب می‌کنند و مسابقه می‌گذارند. در سوره بقره آیه ۱۴۸ هم همین امر می کند. که در کار خیر از هم پیشی بگیرید. در سوره مائده آیه ۴۵ نیز همین طور و در سوره آل عمران آیه ۱۱۴ می‌فرماید صالحین کسانی هستند که در خیرات همیشه پیشی می‌گیرند.