نسخه چاپي
نرخ بیکاری و تورم در استان بوشهر کاهش یافت
بُنا: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع، استاندار بوشهر گفت: با فراهم شدن رونق اقتصادی دراستان بوشهر نرخ بیکاری از ۱۱.۶ درصد امسال به ۹.۷ درصد کاهش یافته است.
كدخبر: id-3225
تاريخ: 2017-03-08 14:12:21

به گزارش " بُنا" به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، سعید زرین‌فر در نشست شورای اداری استان بوشهر با بیان اینکه توسعه صنعتی و خارج شدن رکود واحدهای صنعتی زمینه رونق اقتصادی استان بوشهر فراهم شده اظهار داشت: با برگزاری نشست‌های تخصصی و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مشکلات مختلف واحدهای صنعتی و تولیدی بررسی و راهکارهای لازم برای برطرف شدن این مشکلات ارائه شد.

وی با اشاره به رونق صنعتی و اشتغال در شرکت صدرای بوشهر افزود: این شرکت سال گذشته 400 نفر نیروی کار داشت که با پیگیری‌های استاندار بوشهر و تعامل با سازمان‌ها و نهادهای گوناگون ضمن برطرف شدن مشکلات آن زمینه اشتغال 2 هزار و500 نفر در این واحد تولیدی صنعتی فراهم شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع، استاندار بوشهر از افزایش نرخ اشتغال در استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: نرخ اشتغال در سال 1391 در استان بوشهر 88.4 درصد بود که این میزان در سال گذشته به 90.4 درصد افزایش یافت.

زرین‌فر با اشاره به کاهش نرخ بیکاری در استان بوشهر خاطر نشان کرد:با فراهم شدن رونق اقتصادی دراستان بوشهر نرخ بیکاری از 11.6 درصد امسال به 9.7 درصد کاهش یافته است.

وی کاهش تورم در استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و گفت: تورم در استان بوشهر با توجه به بهبود وضعیت اقتصادی کاهش قابل توجهی داشته که این روند همچنان ادامه دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع، استاندار بوشهر به وضعیت اشتغال در بخش‌های مختلف استان بوشهر پرداخت و افزود: 13.3 درصد اشتغال استان بوشهر در بخش کشاورزی، صنعت 27.5 درصد و خدمات 59.2 درصد است.

زرین‌فر با اشاره به اینکه تصویب لایحه منطقه آزاد و تجاری بوشهر تحول مهمی در اشتغال و رونق اقتصادی استان بوشهر ایجاد می‌کند تصریح کرد: لایحه منطقه آزاد تجاری بوشهر در شورای مناطق آزاد و اقتصادی و هیئت دولت مصوب شده و اکنون منتظر بررسی آن در صحن علنی مجلس است که  با تصویب آن درخواست 60 ساله مردم مرزنشین ساحلی استان بوشهر محقق شود.

وی با اشاره به فعالیت منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر گفت: اکنون سرمایه‌گذاران مختلفی برای فعالیت در منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر اعلام آمادگی کرده‌اند که می‌تواند تحول مهم اقتصادی و اشتغال‌زایی در نقاط شمالی استان بوشهر فراهم کند.