برنامه های شاخص فرهنگی شهرداری خارگ در اسفندماه 95
بُنا: احمد بارگاهی شهردار خارگ از برگزاری مراسمات متنوع فرهنگی در اسفندماه 95 در سطح جزیره خبرداد.
كدخبر: id-3223
تاريخ: 2017-03-08 11:14:04

به گزارش " بُنا"؛ وی خاطر نشان کرد: بی شک اسفند ماه 95 نقطه عطف فعالیت های فرهنگی شهرداری است زیرا که مراسماتی چون یادواره شهدای گمنام ، یادواره شهدا ؛ جانبازان و ایثارگران اهل سنت، جشن پایان سال شهرداری ، جشنواره دوقلوهای خارگی از بارزترین رویدادهایی است که انجام داده و یا در حال برنامه ریزی آن هستیم.


شهردار خارگ افزود : افتتاح بازارچه خیریه با هدف کارآفرینی، اشتغال زائی ، نوع دوستی ، اجرایی نمودن اقتصاد مقاومتی و همانگونه که از نام بازارچه خیریه برمی آید گسترش مقوله فرهنگ کارهای خیریه در جامعه بوده است . این بازارچه در 20 غرفه با موضوعات مختلف و تنوع محصولات در تاریخ 17 اسفند ماه به مدت 3 روز در ساعت 18 لغایت 22 شب در محل پارک ساحلی ، میزبان بازدیدکنندگان گرامی خواهد بود .


در خصوص جشنواره دوقلوها که در تارریخ 19 اسفند برگزار می شود  نیز باید گفت که این مراسم برای نخستین بار در سطح استان در خارگ با حضور قریب 100 شرکت کننده دوقلو و برنامه های پر نشاط دیگر اجرا می شود . که جا دارد تا به همین بهانه پر قدر از خانم ها طلاوری ، رزمجو و داراب پور که دراین راه ما را یاری نموده اند تشکر ویژه ای داشته باشم .

ایشان اذعان نمودند : این مراسم با حضور کلیه عوامل برنامه کودک و نوجوان سیمای استان بوشهر و با پوشش تلویزیونی از سوی صدا و سیما برگزار می گردد.


همانطور که مستحضرید شهرداری خارگ با همکاری قرارگاه فرهنگی ستاد نماز جمعه ، یادواره شهدای گمنام را در خارگ برگزار نمود که بازتاب بسیار خوبی در سطح استان و جزیره به همراه داشت ، این استقبال گرم باعث شد تا در حرکتی نواقدام به برگزاری اولین یادواره با مضمون شهدا و ایثارگران اهل سنت در خارگ برگزار کنیم که این مراسم از سوی شیخ احمد کنعانی (امام جمعه اهل سنت) همچنین معتمدین و همشهریان اهل سنت  نیز با استقبال مواجه شد و به امید پروردگار در تاریخ 25 اسفند ماه با شکوه هرچه تمام تر برگزار خواهد شد.