نسخه چاپي
برای مراودات تجاری با ایران برنامه درازمدت داریم/ تحریم ها مانع همکاری با ایران نیست
بُنا: مشاور اقتصادی نخست وزیر ویتنام و رئیس هیأت تجاری اعزامی به بوشهر گفت: برنامه همکاری با ایران در حد ورادات و صادرات به میزان اندک نیست، و برای مراودات تجاری با ایران برنامه دراز مدت داریم.
كدخبر: id-3204
تاريخ: 2017-03-04 13:26:34

به گزارش " بُنا"؛ چانگ وان چی در حاشیه بازدید از ظرفیتهای شیلات و نخیلات استان بوشهر با بیان اینکه تحریم های بین المللی موجود، مانعی برای افزایش مراودات تجاری میان ویتنام و ایران نیست، افزود: ویتنام نیز مانند ایران دوران سخت تحریم را سپری کرده و حال شرایط  برای افزایش مبادلات تجاری این دو کشور به نحو مطلوب تری فراهم شده است.

وی بیان کرد: استان بوشهر از ظرفیتهای مهمی در بخش کشاورزی و شیلات برخوردار است، به همین دلیل برنامه ما روی فرآوری این محصولات است تا از این طریق بتوانیم حجم صادرات ایران را افزایش دهیم.

رئیس هیات تجاری ویتنامی اعزامی به بوشهر ادامه داد: بدنبال ثبت یک شرکت در ایران هستیم تا بتوانم از این طریق محصولات این کشور در بخش های کشاورزی و آبزیان را به ویتنام و سایر کشورهای آسیایی صادر کنیم.

وی گفت: به آغاز فعالیت تجاری در تولید و صادرات در ایران بسیار خوش بین هستیم، زیرا این کشور از ظرفیت های بسیار ارزشمند و فراوانی برخوردار است.

وان چی با اشاره به دیدار روئسای جمهوری ایران و ویتنام در اکتبر سال 2016 گفت: در جریان این سفر توافق شد حجم مبادلات تجاری 2 کشوربا افزایش 2 تا 5 برابری به بیش از2 میلیارد دلار افزایش یابد.

وی افزود: در این ارتباط محصولاتی در 2 کشور وجود دارد که می توانیم بصورت متقابل آنها را برای مردم ایران و ویتنام معرفی کنیم.