ترمیم خطوط آب‌رسانی دوم و سوم استان ضروریست
بُنا: مدیرعامل شرکت آبفای استان بوشهر گفت: با توجه به این که هر گونه جاری شدن سیل در بازده زمانی کوتاه مدت می تواند سبب مشکلات جدی برای آب رسانی به 80 روستا و 9 شهرستان استان شود، ‌ترمیم خطوط آب‌رسانی دوم و سوم استان بوشهر ضروری است.
كدخبر: id-3193
تاريخ: 2017-02-20 09:48:39

به گزارش " بُنا" به نقل از فارس؛ کیقباد یاکیده بعد از ظهر امروز در نشست با مسئولان استان بوشهر اظهار داشت: قریب به 40 درصد از آب آشامیدنی ورودی به 9 شهرستان و 80 روستا در سطح استان بوشهر از طریق خطوط آب‌رسانی دوم و سوم استان تغذیه می‌شود.

http://media.farsnews.com/Uploaded/Files/Images/1395/12/01/13951201002227_Test_PhotoH.jpg

وی افزود: با توجه به این که هر گونه جاری شدن سیل در بازده زمانی کوتاه‌مدت می‌تواند سبب مشکلات جدی برای آب‌رسانی به این روستاها و شهرستان‌های استان بوشهر شود، ‌ترمیم خطوط آب‌رسانی دوم و سوم این استان ضروری است.

مدیرعامل شرکت آبفای استان بوشهر تصریح کرد: در کنار ترمیم این خطوط، بخش عمده‌ای از دیگر خطوط انتقال آب استان بوشهر نیز فرسوده است که برای جلوگیری از هدر رفت آب باید ترمیم شود.

وی با اشاره به خسارت 120 میلیارد ریالی سیل اخیر به تاسیسات و شبکه انتقال آب استان بوشهر گفت: تخصیص 58 میلیارد ریال در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای ترمیم بخش‌های حیاتی شبکه انتقال آب علی‌الخصوص در بخش‌های کوهستانی و صعب العبور ضروری است و گرنه شاهد مشکلات عدیده‌ای برای آب‌رسانی به مردم در این نقاط می‌شویم.

یاکیده بیان کرد: در حوزه آب‌رسانی شهری نیز با قطع 12 ساعته آب به اهرم و خارج شدن تاسیسات آب رسانی در آب‌شیرین‌کن کنگان مواجه شدیم که با توجه به این که از 15 هزار متر مکعب آب مورد نیاز کنگان 10 هزار متر مکعب آب از این تاسیسات تولید می‌شود شاهد مشکلات فراوانی برای مردم در این زمینه بودیم.