تماس با ما |تبلیغات | پیوندها | آرشیو

امروز: 1397/05/29 برابر با2018-08-20

بُنا: بخشدار ویژه خارگ با اشاره به حادثهسقوط بالگرد در جزیره خارگ که ماه گذشته رخ داد گفت: اجزا و بقایای یافتشده برای شناسایی پزشکی قانونی بوشهر ارسال شده است.

بُنا: فرماندار دیر استان بوشهر گفت: زمین لرزه 3.8 ریشتری شامگاه جمعهدر شهر آبدان این شهرستان خسارت جانی و مالی در بر نداشته است.

بُنا: فرمانده انتظامي استان بوشهر از انهدام يکباند ترانزيت مواد مخدر به استان بوشهر خبر داد و گفت: يکي از اعضاء اين باند با165 کيلوگرم حشيش در محور کنارتخته به دالکي شناسايي و دستگير شد.

بُنا: رئیس پلیس فتای استان بوشهر از دستگیری فردیکه در اینترنت برای افراد دیگر ایجاد مزاحمت می‌کرد خبر داد.

مهدیملاح زاده - بُنا: شهردار بوشهر طی اقدام تحسین برانگیز فردی را که مدتهابا لباسهای پاره و کثیف در خیابانهای شهر بوشهر موجب وحشت شهروندان شدهبود، در کمال احترام و با حفظ شأن راهی شهرش کرد.

بُنا: فرماندار شهرستان بوشهر گفت: با تخصیص اعتبارات مورد نیاز، وضعیتآب شرب شهر بوشهر بهبود می‌یابد.

بُنا: رئیس پلیس فتا استان بوشهر از دستگیری یک هکر حرفه ای در یکی ازجزایر جنوبی کشور خبر داد.

بُنا: شهردار مرکز استان با بیان این مطلبکه برای تسهیل در اجرای مجموعه توریستی "اسب آبی "شهرداری بندر بوشهر حاضراست که جهت رفع مشکلات احتمالی با سایر ارگان های دولتی هم وارد گفتگو شود،خاطرنشان کرد: شهرداری بندر بوشهر به صورت جدی از طرح های توریستی سرمایهگذاران بخش خصوصی حمایت کرده و جهت رفع مشکلات این گروه تلاش مضاعف خواهدکرد.

بُنا: شهردار بوشهر به اشاره به ضرورت بهبود وضعيت مبلمان شهري بازاربوشهر اظهار داشت: ناكارآمد بودن و خمودگي وضعيت ظاهري يكي از مهمترينبازارهاي مركز استان بدون شك تاثير بسيار منفي بر روند رونق بازار بوشهرداشته است.

بُنا: جمع‌آوری سلاح غیرمجاز در وحدتیه منجر به تیراندازی به سویماموران نیروی انتظامی شد و سه مامور در این تیراندازی آسیب دیدند.

صفحه1 از27
کد خبر : 3397تاریخ ثبت : 1397/4/11 09:27:10
اعتراض به وضعیت اسفبار اصناف در بوشهر

اعتراض به وضعیت اسفبار اصناف در بوشهر

بُنا - عباس نامدارزاده- رییس اتحادیه خواربار و لبنیات بوشهر: آقایان مسئول؛ وضعیت هزینه برق مصرفی کسبه بوشهر سالهاست که در استان تدبیر بهینه ای به آن اتخاذ نگردیده و حجم فروشگاه های زنجیره ای که با ترفندهای گوناگون و حمایت بی شائبه بعضی از مسئولان در این شهر و استان افسار گسیخته گردیده نیز مزید بر مشکلات شده است، آن هم صرفنظر از نیازسنجی منطقه ای و وضعیت رکود حاکم.

بعضی از عزیزان کسبه از ما ناخواسته می پرسند مگر ما روز اصناف هم داریم و اگر این روز نامگذاری شده، در شرایطی که روزنه های امید و نشاط در نزد آنها به نوعی رخت بر بسته؛ برای برون رفت از آن چه تدبیری مدنظر است؟

آقایان مسئول؛ آیا اندیشیده اید که هزینه جذب و اشتغال هشت هزار کسبه چه اعتبار و باری برای دولت به همراه دارد و حال همین تعداد کسبه با ضریب حداقل دو نفر جذب کار در واحد صنفی خود در بوشهر ایجاد اشتغالزایی نموده اند و با احتساب خانواده های این عزیزان، حداقل یکصد هزار نفر امرار معاش می نمایند و بطور کلی کلیه حقوق و حقوق قانونی خود را اعم از مالیات، عوارض متفاوت و... می پردازند.

ولی مطالبات به حق آنها در دولت مورد توجه قرار نمی گیرد و ادامه بی توجهی و دهن کجی در برابر این موضوعات و به نوعی جبهه گیری نوعی ظلم می باشد.

آقایان مسئول؛ وضعیت هزینه برق مصرفی کسبه بوشهر سالهاست که در استان تدبیر بهینه ای به آن اتخاذ نگردیده و حجم فروشگاه های زنجیره ای که با ترفندهای گوناگون و حمایت بی شائبه بعضی از مسئولان در این شهر و استان افسار گسیخته گردیده نیز مزید بر مشکلات شده است، آن هم صرفنظر از نیازسنجی منطقه ای و وضعیت رکود حاکم.

خیرخواهانه نسبت به پیگیری موضوع تعرفه برق مصرفی کسبه این شهر که از یک میلیون تا هفت میلیون تومان در هر دوره تجاوز نموده و از بابت این امر در طول 5 سال صدها پروانه کسب علیرغم میل باطنی صاحبانشان ابطال گردید اقدام عاجل نمایید.

موضوع دیگر اینکه اکثر اتحادیه های صنفی استیجاری می باشند و هزینه هنگفتی بابت اجاره بهای ماهیانه پرداخت می نمایند و از سبب این هزینه کرد در شرف ادغام در همدیگر و در اتحادیه دیگر بواسطه عدم تأمین لازم هستند.

قطعه زمینی اختصاص نمایند و ضمن رایزنی با بانک های عامل تسهیلاتی با بهره کم و بازپرداخت طویل المدت ارائه شود تا انگیزه خدمات دهی بیشتر به شهروندی بیشتر شود و بیکاری ها به حداقل برسد.

از سویی گرایش جوانان فارغ التحصیل و بیکار برای ورود به بازار با این همه زمان و هزینه هنگفت جای سوال دارد که سکوت فعلا در این امر کافیست و مالیات هایی که از بابت مشاغل و ارزش افزوده قبول می گردد از مودیان امروز به غیر از ورشکستگی و تبعات صنفی اجتماعی ارمغان دیگری به همراه نداشته و ندارد.

آقایان مسئول؛ وضعیت ته لنجی می بایست در همین استان و توسط دریانشینان و مرزنشینان بوشهری حل و فصل و مرتفع گردد نه توسط کسانی که معنای ته لنجی را نمی دانند و انگشت اتهام و قاچاقچی بر ما می زنند که گناهی نابخشودنیست و ید انتظار است مدعی العموم از حق این مردم فلاکت زده دفاع نماید.

و باز هم می گویم سرخی صورت کسبه این شهر از سیلی هایست که از دولت مردان متوجه گردیده اند. انتظار است اقتصاد شهر را با گماردن مدیران کار بلد و با اصالت متحول سازید و جناح بندی ها را در گزینش این مسئولان در اولویت قرار ندهند که وضعیت امروز نتیجه باندبازی و لابی گری هست که به تصمیمات غیر منطقی منجر می شود.

بگذارید صراحتاً بگویم اگر در خانواده ای امروز پدر و مادر خانواده زیر دوش و کتف فرزندان و نوه های خود را نگیرند و فقط آنها نان آور باشند، فاتحه آنها را باید خواند. این روزها شرمندگی رخسار پدر نان آور خانواده تأسف بار است. کاش یک روز زندگی مسئولان همانند ما کسبه تجربه می شد و آن وقت به خود می بالیدیم که با وجدانی آسوده و ارامش خاطر تصمیمات صحیح و منطقی اتخاذ می کنند.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  سیم و کابل لیان

  کشاورزی

  غذای گارسون

  ایران و جهان
 • بازیکن تیم ملی ایران در میان 10 بازیکن برتر پست‌های مختلف جام‌جهانی 2018+عکس
 • صفحه اول روزنامه های سه شنبه 26 تیر 97
 • وقوع ۲۵ میلیون حمله سایبری علیه روسیه برای اخلال در جام جهانی
 • هدیه خاص رئیس‌جمهور کرواسی به ترامپ +عکس
 • 5 ماده غذایی که قند خون را کنترل می‌کنند
 • بسته پیشنهادی امیری برای تمدید قرارداد با پرسپولیس
 • جنگل انجیلی، شگفتی طبیعت سوادکوه+تصاویر
 • جدول قیمت انواع محصولات ایران خودرو در بازار و نمایندگی
 • چراغ سبز اینستاگرامی ستاره نقل و انتقالات به “استقلال” و “شفر”
 • واکنش تاج به درخواست عجیب استقلالی‌ها برای لغو سوپرجام
 • چه کسی نامه جعلی خداحافظی فردوسی پور را نوشته؟
 • یک ستاره ملی پوش در “پرسپولیس” ظهور خواهد کرد/ انگیزه فوق العاده ی خرید جدید “برانکو”!
 • عکس/ دسته گل پوتین در دیدار با رئیس جمهور کرواسی
 • پورمحمدی: اگر امروز بهشتی بود ما را توبیخ ‌می‌کرد/ اوهیچگاه به این دیوان‌سالاری پرهزینه رضایت نمی‌داد
 • بیرانوند در تیم منتخب مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ از نگاه گاردین
 • با ما در تماس باشید

  عضویت در خبرنامه سایت