تماس با ما |تبلیغات | پیوندها | آرشیو

امروز: 1397/06/30 برابر با2018-09-21

بُنا: بخشدار ویژه خارگ با اشاره به حادثهسقوط بالگرد در جزیره خارگ که ماه گذشته رخ داد گفت: اجزا و بقایای یافتشده برای شناسایی پزشکی قانونی بوشهر ارسال شده است.

بُنا: فرماندار دیر استان بوشهر گفت: زمین لرزه 3.8 ریشتری شامگاه جمعهدر شهر آبدان این شهرستان خسارت جانی و مالی در بر نداشته است.

بُنا: فرمانده انتظامي استان بوشهر از انهدام يکباند ترانزيت مواد مخدر به استان بوشهر خبر داد و گفت: يکي از اعضاء اين باند با165 کيلوگرم حشيش در محور کنارتخته به دالکي شناسايي و دستگير شد.

بُنا: رئیس پلیس فتای استان بوشهر از دستگیری فردیکه در اینترنت برای افراد دیگر ایجاد مزاحمت می‌کرد خبر داد.

مهدیملاح زاده - بُنا: شهردار بوشهر طی اقدام تحسین برانگیز فردی را که مدتهابا لباسهای پاره و کثیف در خیابانهای شهر بوشهر موجب وحشت شهروندان شدهبود، در کمال احترام و با حفظ شأن راهی شهرش کرد.

بُنا: فرماندار شهرستان بوشهر گفت: با تخصیص اعتبارات مورد نیاز، وضعیتآب شرب شهر بوشهر بهبود می‌یابد.

بُنا: رئیس پلیس فتا استان بوشهر از دستگیری یک هکر حرفه ای در یکی ازجزایر جنوبی کشور خبر داد.

بُنا: شهردار مرکز استان با بیان این مطلبکه برای تسهیل در اجرای مجموعه توریستی "اسب آبی "شهرداری بندر بوشهر حاضراست که جهت رفع مشکلات احتمالی با سایر ارگان های دولتی هم وارد گفتگو شود،خاطرنشان کرد: شهرداری بندر بوشهر به صورت جدی از طرح های توریستی سرمایهگذاران بخش خصوصی حمایت کرده و جهت رفع مشکلات این گروه تلاش مضاعف خواهدکرد.

بُنا: شهردار بوشهر به اشاره به ضرورت بهبود وضعيت مبلمان شهري بازاربوشهر اظهار داشت: ناكارآمد بودن و خمودگي وضعيت ظاهري يكي از مهمترينبازارهاي مركز استان بدون شك تاثير بسيار منفي بر روند رونق بازار بوشهرداشته است.

بُنا: جمع‌آوری سلاح غیرمجاز در وحدتیه منجر به تیراندازی به سویماموران نیروی انتظامی شد و سه مامور در این تیراندازی آسیب دیدند.

صفحه1 از27
کد خبر : 3347تاریخ ثبت : 1397/4/3 12:52:28

ماجرای گروگانگیری ۳ میلیاردی در باغ پسته + جزییات

بُنا: بخت با مرد باغدار یار بود که پلیس در کمتر از ۲۴ ساعت پس از ربوده شدن او توسط مردان افغان، توانست مخفیگاه آدم ربایان را شناسایی کند.

به گزارش " بُنا"؛ گروگانگیران قصد داشتند پس از ربودن این مرد و انتقال او به شهرهای مرزی از خانواده اش ۳ میلیارد تومان اخاذی کنند.

حدود ساعت ۴بعدازظهر چهارشنبه صاحب ۴۹ساله باغ بزرگ پسته در زیدآباد شهرستان سیرجان سوار وانت مزدایش شد تا مثل هر روز برای سرکشی به باغش برود.

آن روز اما ۳جوان افغان که از مدتی قبل این مرد را شناسایی کرده و می دانستند وضعیت مالی خوبی دارد؛ در کمینش بودند تا نقشه ای را که در سر داشتند عملی کنند. دقایقی از ورود مرد ثروتمند به باغ پسته گذشته بود که مردان افغان سوار بر یک خودروی پژو وارد باغ شدند و با ربودن مرد میانسال و خودروی وانتش به سرعت از باغ گریختند.

پلیس وارد می شود

ساعت از ۸شب گذشته و هنوز از مرد باغدار خبری نبود. او بیماری قلبی داشت و خانواده اش که نگرانش شده بودند راهی باغ پسته شدند اما نه خبری از مرد باغدار بود و نه خودرویش. حتی در ۳بیمارستان شهرستان سیرجان هم ردی از مرد باغدار به دست نیامد و حدود ساعت ۱۱شب بود که خانواده اش ماجرا را به پلیس خبر دادند و تیمی از کارآگاهان برای یافتن ردی از مرد گمشده وارد عمل شدند.

یک سرنخ

نخستین فرضیه، ربوده شدن مرد باغدار توسط آدم ربایان بود. چرا که سابقه نداشت او بدون اطلاع خانواده اش جایی برود و از طرفی وضعیت خوب مالی اش این احتمال را قوی تر می کرد. در این شرایط تیمی از کارآگاهان زیرنظر سرهنگ محمدرضا ایران نژاد، رئیس پلیس آگاهی سیرجان وارد عمل شدند و تحقیقات تخصصی آغاز شد. آنها راهی باغ پسته شدند تا شاید سرنخی از ماجرا به دست بیاورند و نگهبان باغ همسایه نخستین سرنخ را در اختیار آنها قرار داد. او گفت: هنوز هوا تاریک نشده بود که از دور دیدم یک خودروی پژو وارد باغ مرد ثروتمند شد و لحظاتی بعد به همراه یک وانت با سرعت زیاد از باغ خارج و دور شد.

گفته های این مرد نشان می داد که آدم ربایان احتمالا همان سرنشینان پژو بوده اند. کارآگاهان در ادامه به ردپای مردی افغان رسیدند که سابقه سرقت مسلحانه از باغ های پسته را داشت.

این مرد دستگیر شد و در بازجویی ها پرده از راز آدم ربایی برداشت. او گفت: مدتی قبل من و ۲نفر از دوستان توسط یک باند تبهکاری که کارش ربودن افراد ثروتمند و اخاذی از خانواده های آنان بود اجیر شدیم تا با شناسایی یکی از باغداران، او را ربوده و تحویل این باند دهیم. ما چند روز صاحب باغ پسته را زیرنظر گرفتیم و چون می دانستیم وضع مالی خوبی دارد او را ربودیم و با انتقال به یکی از شهرهای اطراف تحویل باند گروگانگیری دادیم.

با اطلاعاتی که این مرد در اختیار پلیس قرار داد، معلوم شد که مأموران با یک باند کاملا حرفه ای روبه رو هستند که کارش آدم ربایی در سطح استان کرمان است و پیش از این نیز دست به ربودن افراد دیگری زده است. بنابراین در تحقیقات بی وقفه پلیس، محلی که گروگان ۴۹ساله تحویل آدم ربایان شده بود شناسایی شد و تیم های عملیاتی راهی آنجا شدند.

با محاصره این محل، عملیات ضربتی پلیس آغاز شد و آنها با ورود به خانه مورد نظر موفق شدند ۲مرد افغان را که عضو باند گروگانگیری بودند دستگیر و مرد باغدار را درحالی که دست و پا بسته در یکی از اتاق ها زندانی شده بود، آزاد کنند. به گفته سرهنگ ایران نژاد، گروگانگیران اعتراف کردند که قصد داشته اند در روزهای آینده و پس از انتقال گروگان به شهری دیگر با خانواده اش تماس گرفته و در ازای آزادی اش درخواست ۳میلیارد تومان پول نقد کنند که با هوشیاری پلیس و در کمتر از ۲۴ساعت دستگیر شدند.

 

 

نوداد

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  سیم و کابل لیان

  کشاورزی

  غذای گارسون

  با ما در تماس باشید

  عضویت در خبرنامه سایت