تماس با ما |تبلیغات | پیوندها | آرشیو

امروز: 1397/06/30 برابر با2018-09-21

بُنا: بخشدار ویژه خارگ با اشاره به حادثهسقوط بالگرد در جزیره خارگ که ماه گذشته رخ داد گفت: اجزا و بقایای یافتشده برای شناسایی پزشکی قانونی بوشهر ارسال شده است.

بُنا: فرماندار دیر استان بوشهر گفت: زمین لرزه 3.8 ریشتری شامگاه جمعهدر شهر آبدان این شهرستان خسارت جانی و مالی در بر نداشته است.

بُنا: فرمانده انتظامي استان بوشهر از انهدام يکباند ترانزيت مواد مخدر به استان بوشهر خبر داد و گفت: يکي از اعضاء اين باند با165 کيلوگرم حشيش در محور کنارتخته به دالکي شناسايي و دستگير شد.

بُنا: رئیس پلیس فتای استان بوشهر از دستگیری فردیکه در اینترنت برای افراد دیگر ایجاد مزاحمت می‌کرد خبر داد.

مهدیملاح زاده - بُنا: شهردار بوشهر طی اقدام تحسین برانگیز فردی را که مدتهابا لباسهای پاره و کثیف در خیابانهای شهر بوشهر موجب وحشت شهروندان شدهبود، در کمال احترام و با حفظ شأن راهی شهرش کرد.

بُنا: فرماندار شهرستان بوشهر گفت: با تخصیص اعتبارات مورد نیاز، وضعیتآب شرب شهر بوشهر بهبود می‌یابد.

بُنا: رئیس پلیس فتا استان بوشهر از دستگیری یک هکر حرفه ای در یکی ازجزایر جنوبی کشور خبر داد.

بُنا: شهردار مرکز استان با بیان این مطلبکه برای تسهیل در اجرای مجموعه توریستی "اسب آبی "شهرداری بندر بوشهر حاضراست که جهت رفع مشکلات احتمالی با سایر ارگان های دولتی هم وارد گفتگو شود،خاطرنشان کرد: شهرداری بندر بوشهر به صورت جدی از طرح های توریستی سرمایهگذاران بخش خصوصی حمایت کرده و جهت رفع مشکلات این گروه تلاش مضاعف خواهدکرد.

بُنا: شهردار بوشهر به اشاره به ضرورت بهبود وضعيت مبلمان شهري بازاربوشهر اظهار داشت: ناكارآمد بودن و خمودگي وضعيت ظاهري يكي از مهمترينبازارهاي مركز استان بدون شك تاثير بسيار منفي بر روند رونق بازار بوشهرداشته است.

بُنا: جمع‌آوری سلاح غیرمجاز در وحدتیه منجر به تیراندازی به سویماموران نیروی انتظامی شد و سه مامور در این تیراندازی آسیب دیدند.

صفحه1 از27
کد خبر : 3324تاریخ ثبت : 1397/3/29 13:31:20

محوطه تاریخی در پس کرانه‌های خلیج فارس کشف شد

بُنا: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: محوطه تاریخی مربوط به هزاره پنجم قبل از میلاد در پس کرانه‌های خلیج فارس کشف شد.

به گزارش " بُنا"؛ ناصر امیرزاده با اشاره به کشف محوطه هزاره پنجم قبل از میلاد در پس کرانه‌های خلیج فارس اظهار داشت: آثاری تاریخی در محوطه تپه تهماچی حدفاصل سه کیلومتری جبهه غربی روستای عامری شهرستان دیلم کشف شد که نشان از وجود یک تمدن بزرگ و قدیمی در این منطقه دارد.

وی اضافه کرد: طبق گزارش یگان حفاظت شهرستان دیلم پس از کشف آثار سفالی توسط افراد منطقه تیم کارشناسان معاونت میراث فرهنگی به منطقه مورد نظر اعزام شدند.

امیرزاده بیان کرد: این محوطه که به نام تپه تهماچی معروف است در فاصله سه کیلومتری غربی روستای عامری شهرستان دیلم و در دشتی وسیع و هموار، در جوار روستای شاه عبدالله واقع شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: در این منطقه تپه‌هایی بزرگ وجود دارد که ارتفاعی پنج تا شش متری از سطح زمین های اطراف دارند و دارای لایه های تاریخی و فرهنگی هستند که به وضوح قابل مشاهده است.

وی افزود: یافته‌های تاریخی و فرهنگی سطح تپه‌ها شامل ظروف سفالی نخودی رنگ با نقوش هندسی به رنگ قهوه‌ای، سبز تیره و سیاه است که نمونه‌های آن در روستاهای چهارروستایی شهرستان گناوه و تل سوز، تل قاشی، روستای خلیفه‌ای در شهرستان دشتستان یافته شده است که همزمان با فرهنگ دوره باکون در استان فارس است.

امیرزاده خاطرنشان کرد: همچنین علاوه بر سفال منقوش، ابزارهای سنگی و استخوان هایی نیز در سطح محوطه یافت شده است.

وی در گفتگو با مهر بیان کرد: با توجه به یافته های ابتدایی از این منطقه که برای اولین بار در شهرستان دیلم شناسایی شده است، محوطه فوق را مربوط به هزاره پنجم قبل از میلاد می توان حدس زد که بسیار از نظر تاریخی در پس کرانه های خلیج فارس دارای اهمیت است.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  سیم و کابل لیان

  کشاورزی

  غذای گارسون

  با ما در تماس باشید

  عضویت در خبرنامه سایت