تماس با ما |تبلیغات | پیوندها | آرشیو

امروز: 1397/05/27 برابر با2018-08-18

بُنا: بخشدار ویژه خارگ با اشاره به حادثهسقوط بالگرد در جزیره خارگ که ماه گذشته رخ داد گفت: اجزا و بقایای یافتشده برای شناسایی پزشکی قانونی بوشهر ارسال شده است.

بُنا: فرماندار دیر استان بوشهر گفت: زمین لرزه 3.8 ریشتری شامگاه جمعهدر شهر آبدان این شهرستان خسارت جانی و مالی در بر نداشته است.

بُنا: فرمانده انتظامي استان بوشهر از انهدام يکباند ترانزيت مواد مخدر به استان بوشهر خبر داد و گفت: يکي از اعضاء اين باند با165 کيلوگرم حشيش در محور کنارتخته به دالکي شناسايي و دستگير شد.

بُنا: رئیس پلیس فتای استان بوشهر از دستگیری فردیکه در اینترنت برای افراد دیگر ایجاد مزاحمت می‌کرد خبر داد.

مهدیملاح زاده - بُنا: شهردار بوشهر طی اقدام تحسین برانگیز فردی را که مدتهابا لباسهای پاره و کثیف در خیابانهای شهر بوشهر موجب وحشت شهروندان شدهبود، در کمال احترام و با حفظ شأن راهی شهرش کرد.

بُنا: فرماندار شهرستان بوشهر گفت: با تخصیص اعتبارات مورد نیاز، وضعیتآب شرب شهر بوشهر بهبود می‌یابد.

بُنا: رئیس پلیس فتا استان بوشهر از دستگیری یک هکر حرفه ای در یکی ازجزایر جنوبی کشور خبر داد.

بُنا: شهردار مرکز استان با بیان این مطلبکه برای تسهیل در اجرای مجموعه توریستی "اسب آبی "شهرداری بندر بوشهر حاضراست که جهت رفع مشکلات احتمالی با سایر ارگان های دولتی هم وارد گفتگو شود،خاطرنشان کرد: شهرداری بندر بوشهر به صورت جدی از طرح های توریستی سرمایهگذاران بخش خصوصی حمایت کرده و جهت رفع مشکلات این گروه تلاش مضاعف خواهدکرد.

بُنا: شهردار بوشهر به اشاره به ضرورت بهبود وضعيت مبلمان شهري بازاربوشهر اظهار داشت: ناكارآمد بودن و خمودگي وضعيت ظاهري يكي از مهمترينبازارهاي مركز استان بدون شك تاثير بسيار منفي بر روند رونق بازار بوشهرداشته است.

بُنا: جمع‌آوری سلاح غیرمجاز در وحدتیه منجر به تیراندازی به سویماموران نیروی انتظامی شد و سه مامور در این تیراندازی آسیب دیدند.

صفحه1 از27
کد خبر : 3252تاریخ ثبت : 1396/3/15 20:31:22
آزمون جدی و سرنوشت ساز حجت الاسلام خدری در برابر مردم بوشهر

آزمون جدی و سرنوشت ساز حجت الاسلام خدری در برابر مردم بوشهر

دکتر علی پولادی ریشهری - بُنا: اگر بر اساس اعمال فشارها و ناديده گرفتن واقعيت ها و حقوق مردم، از سوی هیات نظارت استان نیز تصميم به تأييد انتخابات پر از تخلف و تقلب گرفته شود، باعث آسيب به اعتماد عمومي و سرمايه هاي اجتماعي مي شود.

انتخابات پنجمين دوره شوراي  شهر بوشهر با چالش هاي جدي مواجه شده است و در اين زمينه دست اندركاران امور به ويژه فرماندار، هيئت اجرائي و هيئت نظارت در وارسي، ارزيابي، پايش، غربالگري و استنتاج و اعلام نتيجه نقش محوري وكليدي دارند.

برهمين اساس اين سؤال مطرح مي شود كه نقش و سهم هر يك از مسئولان ذي مدخل در اين زمينه چقدر است؟

در اين نگاشته نقش جناب حجت الاسلام خدري به عنوان رييس هيئت نظارت استان و بسيار تاثيرگذار در این انتخابات، مورد بررسي قرارمي گيرد. هرچند كه نقش ايشان در ادامه روند اعلام نتيجه انتخابات بيشتر روشن خواهد شد.

سوالي كه ابتدا به ذهن متبادر مي شود اين است كه نقش جناب آقاي خدري به عنوان رئیس هیات نظارت بر انتخابات شورای استان بوشهر، تا اينجا چگونه بوده است؟

آيا ايشان در انجام وظيفه دفاع از حقوق شهروندي و آراء مردم موفق بوده است؟

هر چند که این سوال علی الظاهر پاسخ بلی یا خیر می طلبد، اما نیاز به بیان جزئیاتی دارد که بی شک خواننده را از اتکا به پاسخ بلی – خیر صرف دور می سازد.

از منظر هیئت نظارت و افراد تعیین شده در این زمینه، قطعاً جناب خدری مقصر است. انتخاب رئیس غیر بومی هیئت نظارت شهرستان بوشهر و سپردن امور نظارت، سازماندهی و تصمیم گیری، استنتاج و گزارش دهی به فردی که اطلاع کافی از فرهنگ و راه و رسم مردم بوشهر ندارد، بزرگترین خطائی است که در این زمینه صورت گرفته است.

نماينده منتصب به  آقاي خدري نه تنها با روحیه و فرهنگ مردم بوشهر آگاهی کافی نداشته، بلکه بنظر میرسد نسبت به قوانین و ساز و كار انتخابات نیز اطلاع کافی نداشته باشد.

بی دلیل نیست که ایشان در یک مرحله  به یکباره به تهدید مردم پرداخته و کاندیداهائی که مطالبه حق و حقوق شان را می کنند به دادگاه و محکمه تهدید می کند!

آیا این حق مردم بوشهر است که اين چنين مورد عتاب قرار گيرند؟!

بی شک، زمان رفتارهاي غير متعارف گذشته است و امروزه مقر شیشه ای تصمیم گیران، نمی گذارد رویدادها و مسائل پنهان شده و هـيچ رفتاري از ديد افكار عمومي مخفی نمي ماند.

 اما نکته مهم در اين شرايط و اوضاع و احوال، تصميم هیئت اجرایی شهرستان بوشهر بود. هرچند اين تصميم ناقص بود، اما صادقانه و با صراحت اعلام شد كه حاكي از مخدوش بودن آرا و اعتراف به تقلب و تخلف در انتخابات بود.

هرچند نگارنده بر كانديداي خاصي تمركز ندارد، اما ابطال بيش از ١٧ هزار از آرا و آن هم حذف فرد اول انتخابات بيانگر  مشكلات گسترده و فراگيري مي داند كه به وقوع پيوسته و هيئت إجرائي ناچارا به آن اعتراف كرده است.

اما با كمال تعجب و تأسف هیئت نظارت شهرستان که منتصب به  جناب آقای خدری است، گزارش و مستندات مخدوش بودن انتخابات را که توسط هیئت اجرایی تقرير شده، به زیر سئوال مي برد  و آن را نفی مي كند؟!

هیئت اجرایی که اعضای آن ترکیبی از فرمانداران سابق، نمایندگان دستگاههاي اداري و اشخاصي مجرب، صالح و متعهد با پيشينه روشن در عرصه هاي انقلاب و جامعه  بوده و بر امور انتخابات، اشراف داشته اند و مهم تر اينكه خود برگزار كننده اين انتخابات بوده اند و به تمامي ابعاد آن آگاهي داشته، پس از برگزاری انتخابات و مشاهده مستندات تخلفات روی داده، به مخدوش بودن انتخابات رسما اذعان داشته و رای به وجود تخلف در انتخابات دادند، اما چگونه است که ناگهان از طرف هیات نظارت شهرستان بوشهر، راي و نظر هيئت اجرائي ناديده گرفته می شود و بدون وارسي مستندات آن هيئت (به اعتراف شخص مسئول هيئت نظارت شهرستان جناب عطا قائدي) انتخابات مخدوش و مملو از تخلف تأييد می گردد؟!

و اما اينك، جناب حجت الاسلام خدري در معرض آزموني سخت و سرنوشت ساز در پيشگاه مردم بوشهر قرار گرفته است. پيشينه شغلي ايشان در مسند قضا، جامه مقدس روحانيت و مأمن و ملجا بودن اين حوزه و جايگاه  نمايندگي مردم بوشهر در مجلس شوراي اسلامي، بار مسئوليت و وظيفه ايشان را دو  چندان مي كند.

 بنابراين اگر بر اساس اعمال فشارها و ناديده گرفتن واقعيت ها و حقوق مردم، از سوی هیات نظارت استان نیز تصميم به تأييد انتخابات پر از تخلف و تقلب گرفته شود، باعث آسيب  به اعتماد عمومي و سرمايه هاي  اجتماعي مي شود و تقلب و تخلف را در انتخابات پیش رو، امري رايج خواهد كرد و حساسيت موجود را نسبت به حق الناس بودن آرای مردم زائل نموده و با مكانيسم شرطي سازي، متخلفين و متقلبان را در بكارگيري اين روش هاي مذموم تقويت مي سازد. از سوي ديگر، گستره و دامنه  نفوذ چنين اقدامی مي تواند آنچنان در افكار عمومي بوشهر و استان تسري يابد كه به حتم، انتخابات آتي مجلس شوراي اسلامي را  تحت تاثير قرار داده و شرايط ديگري را براي ايشان رقم خواهد زد.

اما اگر هيئت عالي نظارت با توجه به واقعيت ها و با استناد به تقلب ها و تخلف هاي موجود كه حتا فرماندار بوشهر و هيات اجرائي هم به بخش عمده اي از آن اعتراف كرده، بر اساس قانون و رعايت عدالت و انصاف قضاوت نمايد، شرايطي را رقم خواهد زد كه نتيجه آن افزايش اعتماد اجتماعي، ارتقا فرهنگ حق محوري و عدالت جويي، بهبود انسجام اجتماعي، افزايش خودباوري و اعتماد به نفس عمومي، آموزش نهادينه كردن صداقت و درستكاري و پايبندي به اخلاق و قانونمندي و اشاعه  يكي از فريضه هاي اساسي دين مبين اسلام يعني امر به معروف و نهي از منكر بطور عملي در جامعه بويژه در بين  اقشار نوجوان و جوان خواهد بود.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  سیم و کابل لیان

  کشاورزی

  غذای گارسون

  ایران و جهان
 • بازیکن تیم ملی ایران در میان 10 بازیکن برتر پست‌های مختلف جام‌جهانی 2018+عکس
 • صفحه اول روزنامه های سه شنبه 26 تیر 97
 • وقوع ۲۵ میلیون حمله سایبری علیه روسیه برای اخلال در جام جهانی
 • هدیه خاص رئیس‌جمهور کرواسی به ترامپ +عکس
 • 5 ماده غذایی که قند خون را کنترل می‌کنند
 • بسته پیشنهادی امیری برای تمدید قرارداد با پرسپولیس
 • جنگل انجیلی، شگفتی طبیعت سوادکوه+تصاویر
 • جدول قیمت انواع محصولات ایران خودرو در بازار و نمایندگی
 • چراغ سبز اینستاگرامی ستاره نقل و انتقالات به “استقلال” و “شفر”
 • واکنش تاج به درخواست عجیب استقلالی‌ها برای لغو سوپرجام
 • چه کسی نامه جعلی خداحافظی فردوسی پور را نوشته؟
 • یک ستاره ملی پوش در “پرسپولیس” ظهور خواهد کرد/ انگیزه فوق العاده ی خرید جدید “برانکو”!
 • عکس/ دسته گل پوتین در دیدار با رئیس جمهور کرواسی
 • پورمحمدی: اگر امروز بهشتی بود ما را توبیخ ‌می‌کرد/ اوهیچگاه به این دیوان‌سالاری پرهزینه رضایت نمی‌داد
 • بیرانوند در تیم منتخب مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ از نگاه گاردین
 • با ما در تماس باشید

  عضویت در خبرنامه سایت