تماس با ما |تبلیغات | پیوندها | آرشیو

امروز: 1396/12/01 برابر با2018-02-20

بُنا: بخشدار ویژه خارگ با اشاره به حادثهسقوط بالگرد در جزیره خارگ که ماه گذشته رخ داد گفت: اجزا و بقایای یافتشده برای شناسایی پزشکی قانونی بوشهر ارسال شده است.

بُنا: فرماندار دیر استان بوشهر گفت: زمین لرزه 3.8 ریشتری شامگاه جمعهدر شهر آبدان این شهرستان خسارت جانی و مالی در بر نداشته است.

بُنا: فرمانده انتظامي استان بوشهر از انهدام يکباند ترانزيت مواد مخدر به استان بوشهر خبر داد و گفت: يکي از اعضاء اين باند با165 کيلوگرم حشيش در محور کنارتخته به دالکي شناسايي و دستگير شد.

بُنا: رئیس پلیس فتای استان بوشهر از دستگیری فردیکه در اینترنت برای افراد دیگر ایجاد مزاحمت می‌کرد خبر داد.

مهدیملاح زاده - بُنا: شهردار بوشهر طی اقدام تحسین برانگیز فردی را که مدتهابا لباسهای پاره و کثیف در خیابانهای شهر بوشهر موجب وحشت شهروندان شدهبود، در کمال احترام و با حفظ شأن راهی شهرش کرد.

بُنا: فرماندار شهرستان بوشهر گفت: با تخصیص اعتبارات مورد نیاز، وضعیتآب شرب شهر بوشهر بهبود می‌یابد.

بُنا: رئیس پلیس فتا استان بوشهر از دستگیری یک هکر حرفه ای در یکی ازجزایر جنوبی کشور خبر داد.

بُنا: شهردار مرکز استان با بیان این مطلبکه برای تسهیل در اجرای مجموعه توریستی "اسب آبی "شهرداری بندر بوشهر حاضراست که جهت رفع مشکلات احتمالی با سایر ارگان های دولتی هم وارد گفتگو شود،خاطرنشان کرد: شهرداری بندر بوشهر به صورت جدی از طرح های توریستی سرمایهگذاران بخش خصوصی حمایت کرده و جهت رفع مشکلات این گروه تلاش مضاعف خواهدکرد.

بُنا: شهردار بوشهر به اشاره به ضرورت بهبود وضعيت مبلمان شهري بازاربوشهر اظهار داشت: ناكارآمد بودن و خمودگي وضعيت ظاهري يكي از مهمترينبازارهاي مركز استان بدون شك تاثير بسيار منفي بر روند رونق بازار بوشهرداشته است.

بُنا: جمع‌آوری سلاح غیرمجاز در وحدتیه منجر به تیراندازی به سویماموران نیروی انتظامی شد و سه مامور در این تیراندازی آسیب دیدند.

صفحه1 از27
کد خبر : 3228تاریخ ثبت : 1395/12/19 17:59:22
با تقویت تفکر صنعتی، مردم احساس امنیت خواهند کرد/ دو پیشنهاد شجاعی به رحمانی فضلی برای توسعه بوشهر نامه ای سرگشاده امان الله شجاعی به وزیر کشور:

با تقویت تفکر صنعتی، مردم احساس امنیت خواهند کرد/ دو پیشنهاد شجاعی به رحمانی فضلی برای توسعه بوشهر

بُنا: مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استان بوشهر در نامه ای سرگشاده خطاب به وزیر کشور مشکلات وارده در نحوه اجرای اقتصاد مقاومتی را یادآور شد.

به گزارش " بُنا"؛ امان الله شجاعی در این نامه در اختیار سایت خبری بُنا نیز قرار گرفته خطاب به رحمانی فضلی آورده است:

نخست تشریف فرمایی جنابعالی به استان بوشهر را خوش آمد می گویم و امیدوارم نتیجه ی خوب و ملموسی برای این استان داشته باشد.

دومین مطلب موضوع بسیار مهم و ارزشمند "اقتصاد مقاومتی" ای است که به زعم نگارنده مشکلات اجرایی کردن آن نه تنها در  کمبود اعتبار که "در ذایقه ی تفکر و نیز روش انجام امور" است.
در استان بوشهر تفکر حاکم بر رفتارهای کلی و به ویژه رفتار اقتصادی، تفکر تجاری است. در صورتی که در دنیای کنونی که اساس پیشرفت کشاورزی نیز باید با برنامه ها وروش های صنعتی صورت گیرد، نیاز به ایجاد و تقویت "تفکر صنعتی" است.
در تفکر صنعتی است که مشارکت و اقدام عملی از طرف مردم برای تولید و افزایش امنیت صورت می گیرد و این مردمند که در ایجاد امنیت پیش رو هستند و نه در تفکر تجاری.
در تفکر تجاری است که صاحبان سرمایه می توانند با "احساس"ناامنی از جامعه ای بگریزند و سرمایه شان را که هرقدر زیاد هم باشد در دفتری در جیب بغل گذاشته  و به نقطه ای دیگر بروند.ولی مردمی با تفکر صنعتی در پی ایجاد امنیت اند، زیرا صاحبان سرمایه، آن چه دارند "ریشه در خاک" است و باید با ایجاد امنیت از داشته هایشان محافظت نمایند.

جناب وزیر؛ استان بوشهر نیاز به کمک جدی و ویژه دارد تا بتواند هم در ایجاد تفکر صنعتی پیش قدم شود و هم در افزایش امنیت منطقه ای همچون گذشته ی تاریخ سراسر پر افتخار ایران زمین نقش دروازه بان کشور را در این نقطه ی حساس سرزمینی ایفا نماید.
برای این کار، ایجاد علاقه ی به ماندگاری در شهر و روستا از الزامات ضروری است.باید کاری کرد که نگاه به بیرون برای درآمد و نیز امید به بهتری در بیرون از ایران به صفر متمایل شود و نگاه به ماندگاری به درون به حد اعلی برسد.
جناب وزیر؛ دو کار هم زمان در این  استان باید صورت پذیرد که گرچه نقطه ی جغرافیایی اش استان بوشهر است، ولی نتیجه اش کاملا ملی و در جهت منافع عمومی است.

الف-کمک به عمران و آبادی بنادر و نیز سایر شهرهای استان با تقویت امنیت به گونه ای که همه ی سرمایه گذاران برای اقدام به سرمایه گذاری "احساس امنیت"نمایند که در این قسمت حتا رفتار یک کارشناس در یک بانک و یا یک کارمند و یا کارشناسی در ارزیابی از یک اداره ای دیگر هم می تواند ایجاد عارضه نماید و احساس نام امنی را سبب شود.
ب- کمک به "برنامه ی توسعه ی روستایی"  در استان بوشهر، که در کشور،"استانداری بوشهر"  متقاضی و پیشگام آن است.
در این زمینه می توان استان بوشهر را که خود متقاضی است و"دارای برنامه ای برای سازندگی روستاها"ست به عنوان الگویی برای توسعه ی کشور پذیرفت و توفیقات حاصل شده را مبنای توسعه ی سایر نقاط قرار داد.
توسعه ی روستاها می تواند مبنایی برای توسعه ی کشور، اقدام عملی برای اقتصاد مقاومتی و حرکت در جهت عدالت اجتماعی باشد. زیرا سرمایه گذاری در روستاها و ایجاد شغل و درآمد و همچنین بهداشت سطح بالا و ارتقای سطح آموزش در آنجا، می تواند "حس" ماندگاری را در ساکنین کنونی و علاقه به برگشت را در دل مهاجران به شهرها ایجاد نماید.
اضافه بر آن عمران و آبادی روستاها به طور هم زمان ناهنجاری شهری را کاهش و امنیت اجتماعی را در روستاها افزایش خواهد داد.
در نتیجه، توجه ویژه به روستا و اقدام عملی در توسعه ی روستایی می تواند تولید کننده ی امنیت بوده ودر سهم مشارکت اقتصادی و اجتماعی عمومی مردم، فوق العاده موثر باشد.


کلام آخر اینکه استان بوشهر با برنامه ی استاندار محترم آماده ی این اقدام سازنده است و پشتیبانی حضرتعالی به عنوان وزیر محترم کشور و رییس امنیت داخلی تاثیر اساسی بر انجام آن دارد که خود می تواند یکی از ثمرات ملموس سفر جنابعالی به این استان باشد.

 

امان الله شجاعی

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  شهرداری خارگ

  شهرمو

  ایران و جهان
 • عکس/ يک پرسپوليسى شاهد قهرمانى رئال مادريد
 • عکس/ رونالدو و نامزدش در جشن قهرمانى رئال
 • ضیافت افطار ۵ نفره سران اصلاحات و اعتدال در منزل روحانی
 • عکس/ هجوم مردم قطر به فروشگاه‌ ها
 • عربستان: 3 سال حبس، مجازات سفر به قطر
 • سهامداران موسسه آرمان ممنوع‌الخروج شده‌اند
 • تصاویر/ محبوب‌ترین خودروها در کشورهای اروپایی درسال 2017
 • موحدی کرمانی: برای بازگشت «ناطق‌» به جامعه روحانیت خصوصی با او صحبت کرده‌ام
 • طنز/ متلک گازانبری به قالیباف و جلیلی!
 • دبیرکل جبهه پایداری از حامیانش: نماز جعفرطیار بخوانید تا گزینه اصلح برای انتخابات پیدا کنیم
 • ترکیه سفارت هلند را بست
 • حرف‌های آیت‌الله جنتی در مورد انتخابات شوراها در مقام دبیر شورای نگهبان نبود
 • اخرین مهلت ثبت نام مجدد کنکور 96
 • روحانی: امام می گفت حق ندارید در زندگی خصوصی مردم دخالت کنید و شنود بگذارید تا بفهمید فرد در داخل خانه اش چه کار می کند؛ به تو چه ربطی دارد؟
 • توضیحات سالاری در خصوص شائبه تخلف ساختمانی یک عضو شورای شهر
 • با ما در تماس باشید

  عضویت در خبرنامه سایت