تماس با ما |تبلیغات | پیوندها | آرشیو

امروز: 1397/02/03 برابر با2018-04-23

بُنا: بخشدار ویژه خارگ با اشاره به حادثهسقوط بالگرد در جزیره خارگ که ماه گذشته رخ داد گفت: اجزا و بقایای یافتشده برای شناسایی پزشکی قانونی بوشهر ارسال شده است.

بُنا: فرماندار دیر استان بوشهر گفت: زمین لرزه 3.8 ریشتری شامگاه جمعهدر شهر آبدان این شهرستان خسارت جانی و مالی در بر نداشته است.

بُنا: فرمانده انتظامي استان بوشهر از انهدام يکباند ترانزيت مواد مخدر به استان بوشهر خبر داد و گفت: يکي از اعضاء اين باند با165 کيلوگرم حشيش در محور کنارتخته به دالکي شناسايي و دستگير شد.

بُنا: رئیس پلیس فتای استان بوشهر از دستگیری فردیکه در اینترنت برای افراد دیگر ایجاد مزاحمت می‌کرد خبر داد.

مهدیملاح زاده - بُنا: شهردار بوشهر طی اقدام تحسین برانگیز فردی را که مدتهابا لباسهای پاره و کثیف در خیابانهای شهر بوشهر موجب وحشت شهروندان شدهبود، در کمال احترام و با حفظ شأن راهی شهرش کرد.

بُنا: فرماندار شهرستان بوشهر گفت: با تخصیص اعتبارات مورد نیاز، وضعیتآب شرب شهر بوشهر بهبود می‌یابد.

بُنا: رئیس پلیس فتا استان بوشهر از دستگیری یک هکر حرفه ای در یکی ازجزایر جنوبی کشور خبر داد.

بُنا: شهردار مرکز استان با بیان این مطلبکه برای تسهیل در اجرای مجموعه توریستی "اسب آبی "شهرداری بندر بوشهر حاضراست که جهت رفع مشکلات احتمالی با سایر ارگان های دولتی هم وارد گفتگو شود،خاطرنشان کرد: شهرداری بندر بوشهر به صورت جدی از طرح های توریستی سرمایهگذاران بخش خصوصی حمایت کرده و جهت رفع مشکلات این گروه تلاش مضاعف خواهدکرد.

بُنا: شهردار بوشهر به اشاره به ضرورت بهبود وضعيت مبلمان شهري بازاربوشهر اظهار داشت: ناكارآمد بودن و خمودگي وضعيت ظاهري يكي از مهمترينبازارهاي مركز استان بدون شك تاثير بسيار منفي بر روند رونق بازار بوشهرداشته است.

بُنا: جمع‌آوری سلاح غیرمجاز در وحدتیه منجر به تیراندازی به سویماموران نیروی انتظامی شد و سه مامور در این تیراندازی آسیب دیدند.

صفحه1 از27
کد خبر : 3227تاریخ ثبت : 1395/12/18 14:46:52

بهبود وضعیت کنترل عفونت‌های بیمارستانی در استان

بُنا: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: وضعیت شناسایی و گزارش‌دهی عفونت‌های بیمارستانی نسبت به گذشته بهتر شده است.

به گزارش " بُنا" به نقل از مهر؛ علیرضا رئیسی در نشست کمیته عفونت بیمارستان‌ها اظهار داشت: کمیته‌های کنترل عفونت بیمارستانی می‌بایست فرآیندهای ایجاد عفونت بیمارستانی را مورد بررسی قرار دهند.

وی با بیان اینکه عفونت بیمارستانی یک شاخصه مهم در سنجه‌های اعتبار بخشی در نظر گرفته شده است افزود: در بحث عفونت‌های بیمارستانی آموزش گروه‌های پرستاری و پزشکی بسیار اهمیت دارد و در شناسایی و گزارش موارد تاثیر به سزایی خواهد داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: یکی از شاخص‌های مهم نشان‌دهنده کنترل عفونت در بیمارستان‌ها می‌تواند کاهش روزهای بستری و اقامت بیماران در بیمارستان باشد.

وی ادامه داد: با اجرای دقیق این نظام مراقبت در بیمارستان‌ها و برگزاری به موقع کمیته‌های کنترل عفونت بیمارستانی نه تنها در کاهش بروز این عفونت‌ها تاثیر بسزایی خواهد داشت بلکه از نظر اقتصادی بار مالی کمتری از نظر مصرف آنتی بیوتیک‌های گران قیمت بر نظام درمانی خواهد داشت.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی نیز گفت: نظام مراقبت عفونت بیمارستانی از سال ۱۳۸۶ در یک سری بیمارستان‌های منتخب استان راه‌اندازی شده و از سال ۱۳۹۰ تعداد بیمارستان‌ها افزایش یافته است و از شروع سال ۹۶ کل بیمارستان‌ها می‌بایست تحت پوشش این نظام مراقبت قرار می‌گیرند.

عبدالمحمد خواجه‌ئیان ضمن تاکید بر اهمیت حضور ریاست بیمارستان در کمیته‌های درون بیمارستان‌ها، بررسی‌های تخصصی‌تر و علمی و اجرایی را در جلسات فوق ضروری دانست و اضافه کرد: برای رسیدن به اهداف نظام مراقبت کنترل عفونت بیمارستانی ایجاد هماهنگی مطلوب بین معاونت‌های مختلف دانشگاه موردنیاز است.

وی گفت: مقایسه شاخص‌های نظام مراقبت عفونت‌های بیمارستانی سال جاری نسبت به زمان مشابه در سال گذشته در همه بیمارستانهای استان، نشانگر بهبود وضعیت گزارش‌دهی عفونت‌های بیمارستانی نسبت به گذشته است.

عفونتی را که بیمار در مدت زمان بستری شدن در بیمارستان (بالاتر از ۲۴ ساعت) دچار آن می‌شود و قبل از بستری شدن مبتلا به آن نبوده، عفونت بیمارستانی می‌گویند. این عفونت بر اثر بروز واکنش های سوء ناشی از وجود عامل عفونی یا سم است.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  ایران و جهان
 • عکس/ يک پرسپوليسى شاهد قهرمانى رئال مادريد
 • عکس/ رونالدو و نامزدش در جشن قهرمانى رئال
 • ضیافت افطار ۵ نفره سران اصلاحات و اعتدال در منزل روحانی
 • عکس/ هجوم مردم قطر به فروشگاه‌ ها
 • عربستان: 3 سال حبس، مجازات سفر به قطر
 • سهامداران موسسه آرمان ممنوع‌الخروج شده‌اند
 • تصاویر/ محبوب‌ترین خودروها در کشورهای اروپایی درسال 2017
 • موحدی کرمانی: برای بازگشت «ناطق‌» به جامعه روحانیت خصوصی با او صحبت کرده‌ام
 • طنز/ متلک گازانبری به قالیباف و جلیلی!
 • دبیرکل جبهه پایداری از حامیانش: نماز جعفرطیار بخوانید تا گزینه اصلح برای انتخابات پیدا کنیم
 • ترکیه سفارت هلند را بست
 • حرف‌های آیت‌الله جنتی در مورد انتخابات شوراها در مقام دبیر شورای نگهبان نبود
 • اخرین مهلت ثبت نام مجدد کنکور 96
 • روحانی: امام می گفت حق ندارید در زندگی خصوصی مردم دخالت کنید و شنود بگذارید تا بفهمید فرد در داخل خانه اش چه کار می کند؛ به تو چه ربطی دارد؟
 • توضیحات سالاری در خصوص شائبه تخلف ساختمانی یک عضو شورای شهر
 • با ما در تماس باشید

  عضویت در خبرنامه سایت