تماس با ما |تبلیغات | پیوندها | آرشیو

امروز: 1396/12/26 برابر با2018-03-17

بُنا: بخشدار ویژه خارگ با اشاره به حادثهسقوط بالگرد در جزیره خارگ که ماه گذشته رخ داد گفت: اجزا و بقایای یافتشده برای شناسایی پزشکی قانونی بوشهر ارسال شده است.

بُنا: فرماندار دیر استان بوشهر گفت: زمین لرزه 3.8 ریشتری شامگاه جمعهدر شهر آبدان این شهرستان خسارت جانی و مالی در بر نداشته است.

بُنا: فرمانده انتظامي استان بوشهر از انهدام يکباند ترانزيت مواد مخدر به استان بوشهر خبر داد و گفت: يکي از اعضاء اين باند با165 کيلوگرم حشيش در محور کنارتخته به دالکي شناسايي و دستگير شد.

بُنا: رئیس پلیس فتای استان بوشهر از دستگیری فردیکه در اینترنت برای افراد دیگر ایجاد مزاحمت می‌کرد خبر داد.

مهدیملاح زاده - بُنا: شهردار بوشهر طی اقدام تحسین برانگیز فردی را که مدتهابا لباسهای پاره و کثیف در خیابانهای شهر بوشهر موجب وحشت شهروندان شدهبود، در کمال احترام و با حفظ شأن راهی شهرش کرد.

بُنا: فرماندار شهرستان بوشهر گفت: با تخصیص اعتبارات مورد نیاز، وضعیتآب شرب شهر بوشهر بهبود می‌یابد.

بُنا: رئیس پلیس فتا استان بوشهر از دستگیری یک هکر حرفه ای در یکی ازجزایر جنوبی کشور خبر داد.

بُنا: شهردار مرکز استان با بیان این مطلبکه برای تسهیل در اجرای مجموعه توریستی "اسب آبی "شهرداری بندر بوشهر حاضراست که جهت رفع مشکلات احتمالی با سایر ارگان های دولتی هم وارد گفتگو شود،خاطرنشان کرد: شهرداری بندر بوشهر به صورت جدی از طرح های توریستی سرمایهگذاران بخش خصوصی حمایت کرده و جهت رفع مشکلات این گروه تلاش مضاعف خواهدکرد.

بُنا: شهردار بوشهر به اشاره به ضرورت بهبود وضعيت مبلمان شهري بازاربوشهر اظهار داشت: ناكارآمد بودن و خمودگي وضعيت ظاهري يكي از مهمترينبازارهاي مركز استان بدون شك تاثير بسيار منفي بر روند رونق بازار بوشهرداشته است.

بُنا: جمع‌آوری سلاح غیرمجاز در وحدتیه منجر به تیراندازی به سویماموران نیروی انتظامی شد و سه مامور در این تیراندازی آسیب دیدند.

صفحه1 از27
کد خبر : 3195تاریخ ثبت : 1395/12/2 09:52:26

غلامعلی رجایی: بیخود می‌کنند می‌گویند فوت آیت‌الله کار نظام بود

بُنا: مشاور آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: آیت الله هاشمی مظهر امید بود.

به گزارش " بُنا"؛ غلامعلی رجایی در مراسم اربعین آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در شهرستان بهشهر اظهار داشت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیازی به بزرگ کردن و قدیس برشمردن ندارد؛ زیرا به واقع ایشان شخصیت بزرگی بود و قطعا با تبلیغات نمی‌توان شخصی را بزرگ یا کوچک کرد. اگر تمام عالم بخواهند کسی را کوچک و حقیر یا بزرگ کنند نمی‌توانند. بزرگی می‌فرمودند عقل مردم به این جعبه (تلویزیون) نیست و مودت و محبت را خدا در دل‌ها قرار می‌دهد.

غلامعلی رجایی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی امین مردم، پناه نظام، امام(ره) و رهبری بود و امیدوارم خداوند به کسانی که نمی‌توانند بزرگی دیگران را برتابند انصاف دهد.

وی با اشاره به نامه‌ها و مکاتبات آیت الله هاشمی رفسنجانی به امام راحل گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی همیشه حرف‌ها و مشاوره‌های خود را به صراحت به امام(ره) بیان می‌کرد.

وی خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) بسیار مرد بزرگی بود، تاریخ ایران بود و به ویژه حوزه علمیه کمتر کسی مانند امام خمینی(ره) را بخود دیده است اما از معدود کسانی که امام راحل نظرشان را قبول داشت، آیات‌ هاشمی رفسنجانی، بهشتی و مطهری بودند.

مشاور آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: آیت‌الله هاشمی مظهر امید بود. با وجود آن‌که در زندان شکنجه‌های بسیار شد و تا مرز اعدام و شهادت پیش رفت، مرد همیشه بهار بود، روح بزرگی داشت و خود را درگیر مسائل جزئی نمی‌کرد و در زندگی هرچه جلوتر آمد متوکل‌تر شد و در برابر مشکلات و ناملایمات صبر پیشه کرد.

وی مدعی شد: تنها کسی که جریان انحراف را شناخت آیت الله هاشمی رفسنجانی بود، دولت تدبیر و امید در حالی در سال 92 سکان‌دار دولت شد که مشکلات عدیده‌ای مانند تورم بالا، روابط خارجی خراب و از بین بردن اعتماد مردم به دولت وجود داشت. متاسفانه فرهنگ جامعه شفاهی است و بسیاری از مردم هر حرف، تهمت و دروغی که بیان شود را باور می‌کنند اما آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مدارکی در دست داشت که می‌توانست قدرت تخریبی را که بر علیه ایشان و فرزندانش بوجود آمده بود خنثی و برملا کند اما نمی‌خواست هیچ یک از نهادها را تخریب کند و به همین دلیل سکوت و صبر پیشه می‌کرد.

وی تاکید کرد: بیخود می‌کنند آن‌هایی که می‌گویند مرگ آیت الله هاشمی رفسنجانی کار نظام بود چرا باید نظام جمهوری اسلامی ایران نیروی ارزشمند خود را از میان بردارد برخی می‌خواهند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند. علت مرگ آیت‌الله هاشمی ایست ناگهانی قلبی بود و سزای صبر ایشان را خداوند در تشییع باشکوه ایشان پاسخ داد و مردم به صورت خودجوش احترام و محبت خود را به نمایش گذاشتند.

خرداد نوشت: رجایی با اشاره به ابعاد شخصیت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به دو بخش اعطایی و موهبتی و شخصیت اکتسابی وی اشاره کرد و گفت: در مدت تبعید و غیاب امام راحل؛ معدود کسانی که انقلاب را در کشور رهبری کردند آیت‌الله هاشمی بود. طبق اسناد وزارت جنگ زمان شاه وجود دارد برنامه‌ریزی کرده بودند که تیم‌هایی برای دستگیری و به قتل رساندن حلقه‌ها و کادر اول و دوم و سوم انقلاب که آیت الله مطهری، بهشتی و رجایی بود بروند و آیت الله هاشمی در روزهای حساس ورود امام راحل به دنبال خنثی کردن این نقشه‌ها بود و امام خمینی(ره) به آیت الله هاشمی اعتماد کامل داشت.

وی همچنین با اشاره به نقش مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یادآور شد: جنازه‌های زن و مرد حلبچه را به صورت تپه بزرگی درست کرده بودند و زمانی که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با این صحنه مواجه شدند، سریعا به خدمت امام خمینی(ره) رفتند تا صحبت کنند که قطعنامه پایان جنگ را بپذیرند ، آیت الله هاشمی فرمودند که شما مرا فرمانده جنگ کردید و من قطعنامه جنگ را می پذیرم و شما به عنوان رهبر دستور دستگیری و مجازات و اعدام مرا بدهید و این‌گونه امام را متقاعد کردند تا قطعنامه را پذیرفتند و این نشان دهنده اعتماد بالای امام به آیت‌الله هاشمی بود و امام راحل بیانیه صادر کردند که پیشنهاد صلح را می پذیرند و نیز پس از جنگ در کشوری که از آن فقط مخروبه باقی مانده بود به مدت 8 سال مشغول سازندگی کشور و ترمیم روابط سیاسی خارجی شد.

وی یادآور شد: آیت‌الله هاشمی 53 جلد تفسیر قرآن و فرهنگ راهنمای قرآن نوشتند که محصول دوران اسارت در زندان شاه است و فرمودند ختم به موقع جنگ مرا خوشحال کرد؛ زیرا بدون این‌که حتی یک وجب از خاک ایران را از دست بدهیم پیشنهاد صلح را با تاخیر پذیرفتیم و نیز جلوی کشته شدن انسان‌ها را گرفتیم.

مشاور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: پژوهش‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مورد سدسازی تبدیل به یک کتاب شد؛ زیرا هر کاری که می‌خواستند انجام دهند را به صورت کامل تحقیق و بررسی می‌کردند و نیز آیت‌الله هاشمی بسیار متواضع بود و بسیاری از کنش‌های خود را علنی نمی‌کرد و فقط برخی نزدیکان از اقدامات بزرگ ایشان خبر دارند.

رجایی با بیان این‌که « امام راحل؛ آیت الله هاشمی رفسنجانی را رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام کردند و مقام معظم رهبری با تایید این انتخاب این مسیر را ادامه دادند» مدعی شد: اما احمدی‌نژاد دستور داده بود که وزرا و معاونان وزرای دولتش به مجمع تشخیص مصلحت نروند و دیپلمات‌های خارجی را تحریم کرده بود که نباید آیت الله هاشمی رفسنجانی را ببینند.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  شهرداری خارگ

  شهرمو

  ایران و جهان
 • عکس/ يک پرسپوليسى شاهد قهرمانى رئال مادريد
 • عکس/ رونالدو و نامزدش در جشن قهرمانى رئال
 • ضیافت افطار ۵ نفره سران اصلاحات و اعتدال در منزل روحانی
 • عکس/ هجوم مردم قطر به فروشگاه‌ ها
 • عربستان: 3 سال حبس، مجازات سفر به قطر
 • سهامداران موسسه آرمان ممنوع‌الخروج شده‌اند
 • تصاویر/ محبوب‌ترین خودروها در کشورهای اروپایی درسال 2017
 • موحدی کرمانی: برای بازگشت «ناطق‌» به جامعه روحانیت خصوصی با او صحبت کرده‌ام
 • طنز/ متلک گازانبری به قالیباف و جلیلی!
 • دبیرکل جبهه پایداری از حامیانش: نماز جعفرطیار بخوانید تا گزینه اصلح برای انتخابات پیدا کنیم
 • ترکیه سفارت هلند را بست
 • حرف‌های آیت‌الله جنتی در مورد انتخابات شوراها در مقام دبیر شورای نگهبان نبود
 • اخرین مهلت ثبت نام مجدد کنکور 96
 • روحانی: امام می گفت حق ندارید در زندگی خصوصی مردم دخالت کنید و شنود بگذارید تا بفهمید فرد در داخل خانه اش چه کار می کند؛ به تو چه ربطی دارد؟
 • توضیحات سالاری در خصوص شائبه تخلف ساختمانی یک عضو شورای شهر
 • با ما در تماس باشید

  عضویت در خبرنامه سایت