تماس با ما |تبلیغات | پیوندها | آرشیو

امروز: 1397/06/30 برابر با2018-09-21

بُنا: بخشدار ویژه خارگ با اشاره به حادثهسقوط بالگرد در جزیره خارگ که ماه گذشته رخ داد گفت: اجزا و بقایای یافتشده برای شناسایی پزشکی قانونی بوشهر ارسال شده است.

بُنا: فرماندار دیر استان بوشهر گفت: زمین لرزه 3.8 ریشتری شامگاه جمعهدر شهر آبدان این شهرستان خسارت جانی و مالی در بر نداشته است.

بُنا: فرمانده انتظامي استان بوشهر از انهدام يکباند ترانزيت مواد مخدر به استان بوشهر خبر داد و گفت: يکي از اعضاء اين باند با165 کيلوگرم حشيش در محور کنارتخته به دالکي شناسايي و دستگير شد.

بُنا: رئیس پلیس فتای استان بوشهر از دستگیری فردیکه در اینترنت برای افراد دیگر ایجاد مزاحمت می‌کرد خبر داد.

مهدیملاح زاده - بُنا: شهردار بوشهر طی اقدام تحسین برانگیز فردی را که مدتهابا لباسهای پاره و کثیف در خیابانهای شهر بوشهر موجب وحشت شهروندان شدهبود، در کمال احترام و با حفظ شأن راهی شهرش کرد.

بُنا: فرماندار شهرستان بوشهر گفت: با تخصیص اعتبارات مورد نیاز، وضعیتآب شرب شهر بوشهر بهبود می‌یابد.

بُنا: رئیس پلیس فتا استان بوشهر از دستگیری یک هکر حرفه ای در یکی ازجزایر جنوبی کشور خبر داد.

بُنا: شهردار مرکز استان با بیان این مطلبکه برای تسهیل در اجرای مجموعه توریستی "اسب آبی "شهرداری بندر بوشهر حاضراست که جهت رفع مشکلات احتمالی با سایر ارگان های دولتی هم وارد گفتگو شود،خاطرنشان کرد: شهرداری بندر بوشهر به صورت جدی از طرح های توریستی سرمایهگذاران بخش خصوصی حمایت کرده و جهت رفع مشکلات این گروه تلاش مضاعف خواهدکرد.

بُنا: شهردار بوشهر به اشاره به ضرورت بهبود وضعيت مبلمان شهري بازاربوشهر اظهار داشت: ناكارآمد بودن و خمودگي وضعيت ظاهري يكي از مهمترينبازارهاي مركز استان بدون شك تاثير بسيار منفي بر روند رونق بازار بوشهرداشته است.

بُنا: جمع‌آوری سلاح غیرمجاز در وحدتیه منجر به تیراندازی به سویماموران نیروی انتظامی شد و سه مامور در این تیراندازی آسیب دیدند.

صفحه1 از27
کد خبر : 3183تاریخ ثبت : 1395/12/1 07:56:18
آخرین وضعیت استان بعد از بارندگی سیل آسا

آخرین وضعیت استان بعد از بارندگی سیل آسا

بُنا: مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر با تشریح آخرین وضعیت سیل در این استان گفت: شدت بارندگی باعث قطعی سیستم مخابرات در شهرستانهای جم و عسلویه شد که امکان ارتباط مخابراتی در شهرستان عسلویه هم اینک برقرار است اما تماس تلفنی در شهرستان جم همچنان میسر نیست.

به گزارش " بُنا"؛ قاسم قائدی افزود: به جز دو شهرستان گناوه و دیلم هشت شهرستان دیگر این استان درگیر سیلاب شدند.

وی اظهار کرد: افزون بر بارندگی های سیل آسا به دلیل ورود حوزه آبریز بالا دست از استان فارس حجم عظیمی از بارش ها در قالب طغیان رودخانه وارد استان بوشهر شد.

وی بیان کرد:این امر باعث خسارت جدی به تاسیسات زیربنایی در مناطق شهری و روستایی و بخش کشاورزی استان بوشهر شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر گفت: به دلیل سیلابی بودن بارندگی از هشت محور ارتباطی اصلی و فرعی همچنان تردد در پنج محور امکان پذیر نیست.

قائدی گفت: باتوجه به اینکه گاز 13 روستای در محاصره سیل استان بوشهر قطع شده بود با تلاش های کارکنان شرکت گاز استان این مشکل برطرف شده است.

وی تصریح کرد: تاکنون چهار سوت پروازی بالگرد امداد و نجات برای انتقال افراد محاصره در سیل استان بوشهر انجام شده است و این مهم کماکان ادامه دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر گفت: به دلیل قطع راههای ارتباطی و فروکش نکردن آب در برخی از معابر و محورهای ارتباطی مدرسه ها در برخی از بخشها و شهرستانهای استان بوشهر روز جاری تعطیل است.

قائدی با بیان اینکه یک نفر بر اثر سیلاب هفته گذشته دراستان بوشهر جان خود را از دست داد افزود:کارگروه های تخصصی برای برآورد خسارت به تاسیسات زیربنایی و مسکونی شهرها و روستاها و بخش کشاورزی این استان آغاز شده است.

وی تصریح کرد:حضور موثر همه اعضای ستاد مدیریت بحران به خصوص عوامل راهداری مانع از بروز خسارتهای بیشتر و اختلال در زندگی روزمره مردم استان بوشهر شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر در گفتگو با ایرنا همچنین گفت: براساس داده های آماری ایستگاههای باران سنجی بیشترین میزان بارندگی این استان مربوط به شهرستان جم با 447میلی متر است.

شهرستانهای عسلویه و دیر نیز به ترتیب با 285 و 279 میلی متر رتبه های بعدی بیشترین بارندگی استان بوشهر را به خود اختصاص دادند.

با ورود سامانه بارشی به کشور ،بارندگی در استان بوشهر نیز از روز یکشنبه هفته گذشته آغاز شد طوریکه همه مقاطع تحصیلی مدارس و مراکز آموزش عالی روز دوشنبه در این استان تعطیل شد.
براثر شدت بارندگی ، سیلاب و طغیان رودخانه ها در استان بوشهر تردد در بسیاری از محورهای ارتباطی اصلی و فرعی ممنوع شد .

هرچند همه 10شهرستان استان بوشهر درهفته گذشته شاهد بارش باران بودند اما شهرستان های جنوبی این استان شامل عسلویه، جم،دیر و کنگان بیشترین بارش ها را به خود اختصاص دادند.

حوزه آبریز استان های فارس و کهگیلویه و بویر احمد به استان بوشهر ختم می شود که این امر باعث شد تا بارندگی خوب هفته گذشته در فارس باعث طغیان رودخانه های مند ، دالکی و حله شود.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  سیم و کابل لیان

  کشاورزی

  غذای گارسون

  با ما در تماس باشید

  عضویت در خبرنامه سایت