تماس با ما |تبلیغات | پیوندها | آرشیو

امروز: 1397/06/30 برابر با2018-09-21

بُنا: بخشدار ویژه خارگ با اشاره به حادثهسقوط بالگرد در جزیره خارگ که ماه گذشته رخ داد گفت: اجزا و بقایای یافتشده برای شناسایی پزشکی قانونی بوشهر ارسال شده است.

بُنا: فرماندار دیر استان بوشهر گفت: زمین لرزه 3.8 ریشتری شامگاه جمعهدر شهر آبدان این شهرستان خسارت جانی و مالی در بر نداشته است.

بُنا: فرمانده انتظامي استان بوشهر از انهدام يکباند ترانزيت مواد مخدر به استان بوشهر خبر داد و گفت: يکي از اعضاء اين باند با165 کيلوگرم حشيش در محور کنارتخته به دالکي شناسايي و دستگير شد.

بُنا: رئیس پلیس فتای استان بوشهر از دستگیری فردیکه در اینترنت برای افراد دیگر ایجاد مزاحمت می‌کرد خبر داد.

مهدیملاح زاده - بُنا: شهردار بوشهر طی اقدام تحسین برانگیز فردی را که مدتهابا لباسهای پاره و کثیف در خیابانهای شهر بوشهر موجب وحشت شهروندان شدهبود، در کمال احترام و با حفظ شأن راهی شهرش کرد.

بُنا: فرماندار شهرستان بوشهر گفت: با تخصیص اعتبارات مورد نیاز، وضعیتآب شرب شهر بوشهر بهبود می‌یابد.

بُنا: رئیس پلیس فتا استان بوشهر از دستگیری یک هکر حرفه ای در یکی ازجزایر جنوبی کشور خبر داد.

بُنا: شهردار مرکز استان با بیان این مطلبکه برای تسهیل در اجرای مجموعه توریستی "اسب آبی "شهرداری بندر بوشهر حاضراست که جهت رفع مشکلات احتمالی با سایر ارگان های دولتی هم وارد گفتگو شود،خاطرنشان کرد: شهرداری بندر بوشهر به صورت جدی از طرح های توریستی سرمایهگذاران بخش خصوصی حمایت کرده و جهت رفع مشکلات این گروه تلاش مضاعف خواهدکرد.

بُنا: شهردار بوشهر به اشاره به ضرورت بهبود وضعيت مبلمان شهري بازاربوشهر اظهار داشت: ناكارآمد بودن و خمودگي وضعيت ظاهري يكي از مهمترينبازارهاي مركز استان بدون شك تاثير بسيار منفي بر روند رونق بازار بوشهرداشته است.

بُنا: جمع‌آوری سلاح غیرمجاز در وحدتیه منجر به تیراندازی به سویماموران نیروی انتظامی شد و سه مامور در این تیراندازی آسیب دیدند.

صفحه1 از27
کد خبر : 3115تاریخ ثبت : 1395/11/9 10:55:30

پرسپولیس برای قهرمانی چند امتیاز کم دارد؟

بُنا: پرسپولیس قهرمان نیم‌فصل لیگ برتر شد و سپس ۳ برد متوالی در شروع نیمه دوم فصل کسب کرد تا همچنان صدرنشین باشد و مدعی شماره یک قهرمانی.

به گزارش " بُنا"؛ سرخ‌ها نیم‌فصل اول را با ۳۲ امتیاز به پایان رساندند و حالا با ۹ امتیازی که از ۳ بازی ابتدایی نیم‌فصل دوم به دست آورده‌اند، ۴۱ امتیازی هستند اما سرخ‌ها در قیاس با قهرمانان فصول اخیر لیگ برتر در پایان هفته هجدهم با چه شرایطی قهرمان خواهند شد؟

استقلال خوزستان قهرمان لیگ پانزدهم

فصل قبل یعنی لیگ پانزدهم (۹۵-۹۴) استقلال خوزستان با امتیازی مشابه پرسپولیس این فصل یعنی ۳۲ امتیاز به قهرمانی نیم‌فصل رسید و سپس با ۳ تساوی پشت سر هم در ابتدای نیم‌فصل دوم، در پایان هفته هجدهم ۳۵ امتیازی شد. استقلال خوزستان در پایان فصل با ۵۷ امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به پرسپولیس قهرمان لیگ برتر شد. یعنی اگر قرار باشد پرسپولیس همانند آبی‌های خوزستان قهرمان این فصل لیگ شود، باید ۱۶ امتیاز از ۳۶ امتیاز باقی‌مانده از ۱۲ بازی آخر لیگ را به دست آورد تا ۵۷ امتیازی شود. کاری که پرسپولیس احتمالاً انجام خواهد داد. هرچند ۵۷ امتیازی شدن، با توجه به حضور رقیب سرحالی مثل تراکتورسازی ضامن قهرمانی پرسپولیس نخواهد بود.

سپاهان، قهرمان لیگ چهاردهم

حال یک فصل عقب‌تر می‌رویم و به لیگ چهاردهم (۹۴-۹۳) رجوع می‌کنیم. آن فصل تراکتورسازی با ۲۸ امتیاز قهرمان نیم‌فصل شد و نفت و سپاهان با ۲۷ امتیاز در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند. در پایان هفته هجدهم این نفت تهران بود که با ۳۴ امتیاز صدرنشین بود و سپاهانی که در پایان فصل قهرمان شد، ۳۳ امتیاز داشت و سوم بود. سپاهان در انتهای فصل با ۵۹ امتیاز به مقام قهرمانی رسید. یعنی پرسپولیسی که در پایان هفته هجدهم فصل جاری ۴۱ امتیازی است، با کسب ۱۸ امتیاز از ۳۶ امتیاز باقی‌مانده، می‌تواند هم‌امتیاز سپاهان دو فصل پیش شود.

فولاد، قهرمان لیگ سیزدهم

در لیگ سیزدهم (۹۳-۹۲) این پرسپولیس بود که با ۲۷ امتیاز به قهرمانی نیم‌فصل رسید و استقلال و فولاد هم با امتیاز مشابه دوم و سوم شدند. در پایان هفته هجدهم اما پرسپولیس، تراکتور و نفت تهران ۳۳ امتیازی بودند و فولادی که در انتها قهرمان شد، ۳۲ امتیاز داشت. فولاد در پایان فصل با ۵۷ امتیاز جام را بالای سر برد. یعنی باز هم پرسپولیس با کسب ۱۶ امتیاز از ۳۶ امتیاز می‌تواند هم‌امتیاز فولادِ آن فصل شود.

پرسپولیس ۲۰ امتیاز بگیرد قهرمان است؟

اگر بخواهیم قهرمانی لیگ این فصل را با ۲ فصل گذشته قیاس کنیم، می‌توانیم به این نتیجه برسیم که پرسپولیس با کسب ۲۰ امتیاز از ۱۲ بازی باقی‌مانده (۶ برد و ۲ تساوی) و کسب ۶۱ امتیاز در پایان فصل، شانس زیادی برای قهرمان شدن دارد؛ اتفاقی که احتمال رخ دادنش زیاد است و با این وضعیت باید پذیرفت که شانس قهرمانی پرسپولیس از تراکتوری که نزدیک‌ترین رقیب سرخ‌هاست، تا حد زیادی بیشتر است.

 

 


 
منبع: خبرورزشی

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  سیم و کابل لیان

  کشاورزی

  غذای گارسون

  با ما در تماس باشید

  عضویت در خبرنامه سایت