تماس با ما |تبلیغات | پیوندها | آرشیو

امروز: 1397/06/30 برابر با2018-09-21

بُنا: بخشدار ویژه خارگ با اشاره به حادثهسقوط بالگرد در جزیره خارگ که ماه گذشته رخ داد گفت: اجزا و بقایای یافتشده برای شناسایی پزشکی قانونی بوشهر ارسال شده است.

بُنا: فرماندار دیر استان بوشهر گفت: زمین لرزه 3.8 ریشتری شامگاه جمعهدر شهر آبدان این شهرستان خسارت جانی و مالی در بر نداشته است.

بُنا: فرمانده انتظامي استان بوشهر از انهدام يکباند ترانزيت مواد مخدر به استان بوشهر خبر داد و گفت: يکي از اعضاء اين باند با165 کيلوگرم حشيش در محور کنارتخته به دالکي شناسايي و دستگير شد.

بُنا: رئیس پلیس فتای استان بوشهر از دستگیری فردیکه در اینترنت برای افراد دیگر ایجاد مزاحمت می‌کرد خبر داد.

مهدیملاح زاده - بُنا: شهردار بوشهر طی اقدام تحسین برانگیز فردی را که مدتهابا لباسهای پاره و کثیف در خیابانهای شهر بوشهر موجب وحشت شهروندان شدهبود، در کمال احترام و با حفظ شأن راهی شهرش کرد.

بُنا: فرماندار شهرستان بوشهر گفت: با تخصیص اعتبارات مورد نیاز، وضعیتآب شرب شهر بوشهر بهبود می‌یابد.

بُنا: رئیس پلیس فتا استان بوشهر از دستگیری یک هکر حرفه ای در یکی ازجزایر جنوبی کشور خبر داد.

بُنا: شهردار مرکز استان با بیان این مطلبکه برای تسهیل در اجرای مجموعه توریستی "اسب آبی "شهرداری بندر بوشهر حاضراست که جهت رفع مشکلات احتمالی با سایر ارگان های دولتی هم وارد گفتگو شود،خاطرنشان کرد: شهرداری بندر بوشهر به صورت جدی از طرح های توریستی سرمایهگذاران بخش خصوصی حمایت کرده و جهت رفع مشکلات این گروه تلاش مضاعف خواهدکرد.

بُنا: شهردار بوشهر به اشاره به ضرورت بهبود وضعيت مبلمان شهري بازاربوشهر اظهار داشت: ناكارآمد بودن و خمودگي وضعيت ظاهري يكي از مهمترينبازارهاي مركز استان بدون شك تاثير بسيار منفي بر روند رونق بازار بوشهرداشته است.

بُنا: جمع‌آوری سلاح غیرمجاز در وحدتیه منجر به تیراندازی به سویماموران نیروی انتظامی شد و سه مامور در این تیراندازی آسیب دیدند.

صفحه1 از27
کد خبر : 3003تاریخ ثبت : 1395/10/13 20:53:53
مهار آتش سوزی مخزن ذخیره سازی پایانه نفتی جزیره خارگ

مهار آتش سوزی مخزن ذخیره سازی پایانه نفتی جزیره خارگ

بُنا: بخشدار جزیره خارگ از توابع شهرستان بوشهر گفت: آتش سوزی مخزن شماره 19 شرکت پایانه های نفتی ایران در این جزیره در مدت 29 دقیقه مهار و از خسارت به تاسیسات جلوگیری شد.

به گزارش " بُنا"؛ محمود رضایی شامگاه سه شنبه افزود: مخزن شماره 19 مستقر در پایانه صادراتی خارگ حین انجام تعمیرات اساسی دچار آتش سوزی شد که با اقدام به موقع تیم ایمنی و آتش نشانی پایانه نفتی خارگ، شرکت نفت فلات قاره و شرکت پتروشیمی خارگ بدون هیچ گونه خسارت و تلفات جانی مهار شد.

وی یادآورشد: آتش سوزی ساعت 16 و 34 دقیقه به وقوع پیوست و در ساعت 17 و پنج دقیقه مهار شد.

بخشدار جزیره خارگ اضافه کرد: مخزن یادشده 48 فوتی و ظرفیت ذخیره سازی 500 هزار بشکه نفت خام دارد.

رئیس روابط عمومی شرکت پایانه های نفتی ایران نیز گفت: تعمیرات اساسی کلیه مخازن ذخیره سازی پایانه نفتی خارگ طی یک برنامه زمان بندی مشخص در جهت به روزرسانی و تداوم پایدار تولید، ذخیره سازی و صادرات نفت خام و مدیریت راهبردی این عملیات همه ساله در حال انجام است و در حین تعمیرات اساسی نیز تمامی تمهیدات برای جلوگیری از بروز هرگونه حادثه احتمالی اندیشیده می شود.

مجتبی عوض زاده تصریح کرد: باتوجه به افزایش تولید و صادرات نفت خام کشور در پسابرجام ، بعضی از تعمیرات اساسی مخازن به دلیل خارج نشدن مخزن از چرخه عملیاتی در حین عملیاتی بودن مخزن انجام می شود.

وی افزود: در حادثه مخزن شماره 19 فقط مکانیکال سیل مستعمل مخزن که در حال تعویض بوده دچار حریق شد و به مخزن آسیبی وارد نشده است.

رئیس روابط عمومی شرکت پایانه های نفتی ایران یادآورشد:یکی از زیر ساخت های بسیار مهم و استراتژیک در فرایند صادرات نفت،مخازن ذخیره سازی است.

این مقام مسئول ادامه داد: شرکت پایانه های نفتی ایران بر اساس استانداردهای رایج در دنیا همواره کلیه تمهیدات لازم در خصوص تعمیر ونگهداری این تاسیسات حیاتی را سرلوحه برنامه ها و فعالیت های خود قرار داده است.

وی گفت: هم اکنون ظرفیت ذخیره نفت خام در جزیره خارگ به عنوان بزرگترین پایانه صادراتی کشور 28 میلیون بشکه است.

عوض زاده یادآورشد:پروژه احداث مخازن نگهداری نفت خام با هدف ظرفیت سازی و افزایش توان ذخیره اقدامی استراتژیک برای استمرار و تداوم تولید پایدار نفت خام و تکمیل و ارتقای زنجیره ارزشی نفت در کشور است.

جزیره خارگ بعنوان بزرگترین پایانه صادرات نفت کشور از توابع شهرستان بوشهر در فاصله 57 کیلومتری شمال غرب بوشهر در آبهای خلیج فارس قرار دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  سیم و کابل لیان

  کشاورزی

  غذای گارسون

  با ما در تماس باشید

  عضویت در خبرنامه سایت