تماس با ما |تبلیغات | پیوندها | آرشیو

امروز: 1397/06/30 برابر با2018-09-21

بُنا: بخشدار ویژه خارگ با اشاره به حادثهسقوط بالگرد در جزیره خارگ که ماه گذشته رخ داد گفت: اجزا و بقایای یافتشده برای شناسایی پزشکی قانونی بوشهر ارسال شده است.

بُنا: فرماندار دیر استان بوشهر گفت: زمین لرزه 3.8 ریشتری شامگاه جمعهدر شهر آبدان این شهرستان خسارت جانی و مالی در بر نداشته است.

بُنا: فرمانده انتظامي استان بوشهر از انهدام يکباند ترانزيت مواد مخدر به استان بوشهر خبر داد و گفت: يکي از اعضاء اين باند با165 کيلوگرم حشيش در محور کنارتخته به دالکي شناسايي و دستگير شد.

بُنا: رئیس پلیس فتای استان بوشهر از دستگیری فردیکه در اینترنت برای افراد دیگر ایجاد مزاحمت می‌کرد خبر داد.

مهدیملاح زاده - بُنا: شهردار بوشهر طی اقدام تحسین برانگیز فردی را که مدتهابا لباسهای پاره و کثیف در خیابانهای شهر بوشهر موجب وحشت شهروندان شدهبود، در کمال احترام و با حفظ شأن راهی شهرش کرد.

بُنا: فرماندار شهرستان بوشهر گفت: با تخصیص اعتبارات مورد نیاز، وضعیتآب شرب شهر بوشهر بهبود می‌یابد.

بُنا: رئیس پلیس فتا استان بوشهر از دستگیری یک هکر حرفه ای در یکی ازجزایر جنوبی کشور خبر داد.

بُنا: شهردار مرکز استان با بیان این مطلبکه برای تسهیل در اجرای مجموعه توریستی "اسب آبی "شهرداری بندر بوشهر حاضراست که جهت رفع مشکلات احتمالی با سایر ارگان های دولتی هم وارد گفتگو شود،خاطرنشان کرد: شهرداری بندر بوشهر به صورت جدی از طرح های توریستی سرمایهگذاران بخش خصوصی حمایت کرده و جهت رفع مشکلات این گروه تلاش مضاعف خواهدکرد.

بُنا: شهردار بوشهر به اشاره به ضرورت بهبود وضعيت مبلمان شهري بازاربوشهر اظهار داشت: ناكارآمد بودن و خمودگي وضعيت ظاهري يكي از مهمترينبازارهاي مركز استان بدون شك تاثير بسيار منفي بر روند رونق بازار بوشهرداشته است.

بُنا: جمع‌آوری سلاح غیرمجاز در وحدتیه منجر به تیراندازی به سویماموران نیروی انتظامی شد و سه مامور در این تیراندازی آسیب دیدند.

صفحه1 از27
کد خبر : 2955تاریخ ثبت : 1395/9/30 08:26:50
مراسم یازدهمین سال درگذشت منوچهر آتشی در تهران با حضور جمعی از بزرگان ادبیات و هنر برگزار می‌شود؛

مراسم یازدهمین سال درگذشت منوچهر آتشی در تهران

بُنا: 11 سال از درگذشت منوچهر آتشی، شاعر، مترجم و منتقد ادبی می‌گذرد و امسال قرار است علاوه‌بر بوشهر زادگاه این شاعر مهم معاصر، در تهران نیز مراسمی در یاد او با همراهی خانواده‌اش و از طرف دوستانش در خانه هنرمندان برگزار ‌شود.

به گزارش " بَنا"؛ بنابر گفته محمد ولی‌زاده، نویسنده و روزنامه‌نگار در بخش نخست این مراسم آیدین آغداشلو، کامیار عابدی، ضیاء موحد و حافظ موسوی پیرامون آثار زنده‌یاد منوچهر آتشی سخن خواهند گفت.

آیدین آغداشلو، قرار است درباره اشعار و آثار آتشی سخنرانی کند. «آتشی، شاعر جنوب» نام سخنرانی ضیاء موحد است. سخنرانی کامیار عابدی هم با محوریت «منوچهر آتشی و مساله‌ جغرافیا در شعر» است. «سایه‌روشن‌های شعر آتشی» نام سخنرانی حافظ موسوی است.

 در بخش دیگری از مراسم ساغر شفیعی، محمدرضا عبدالملکیان، هرمز علی‌پور و م. موید اشعاری را که برای مرحوم آتشی سروده‌اند، خواهند خواند.

قرار است پیمان سلطانی نیز براساس شعری از منوچهر آتشی اثری موسیقایی را اجرا کند. «چه شکل‌های گوناگونی دارد عشق» (یادنامه‌ زنده‌یاد منوچهر آتشی) که به سعی محمدجواد حق‌شناس تهیه و تدوین شده است و بخش‌های مختلفی را دربرمی‌گیرد، در این مراسم رونمایی می‌شود. این کتاب از سوی انتشارات داستان‌سرا چاپ و منتشر شده است.

«ارغوانی از بوسه» نام کتاب دیگری است که در مراسم یادبود منوچهر آتشی رونمایی می‌شود. این کتاب گزیده‌ای از اشعار منوچهر آتشی است که شعله آتشی، دختر شاعر آن را انتخاب و انتشارات بامداد نو آن را منتشر کرده است. فرزاد ادیبی، طراح و گرافیست نیز پوستر مراسم آتشی را طراحی کرده است. این مراسم روز چهارشنبه اول دی‌ماه ساعت 17 تا 20 در تالار استاد شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود. ورود تمام علاقه‌مندان به این مراسم آزاد است.

 

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  سیم و کابل لیان

  کشاورزی

  غذای گارسون

  با ما در تماس باشید

  عضویت در خبرنامه سایت