تماس با ما |تبلیغات | پیوندها | آرشیو

امروز: 1397/06/30 برابر با2018-09-21

بُنا: بخشدار ویژه خارگ با اشاره به حادثهسقوط بالگرد در جزیره خارگ که ماه گذشته رخ داد گفت: اجزا و بقایای یافتشده برای شناسایی پزشکی قانونی بوشهر ارسال شده است.

بُنا: فرماندار دیر استان بوشهر گفت: زمین لرزه 3.8 ریشتری شامگاه جمعهدر شهر آبدان این شهرستان خسارت جانی و مالی در بر نداشته است.

بُنا: فرمانده انتظامي استان بوشهر از انهدام يکباند ترانزيت مواد مخدر به استان بوشهر خبر داد و گفت: يکي از اعضاء اين باند با165 کيلوگرم حشيش در محور کنارتخته به دالکي شناسايي و دستگير شد.

بُنا: رئیس پلیس فتای استان بوشهر از دستگیری فردیکه در اینترنت برای افراد دیگر ایجاد مزاحمت می‌کرد خبر داد.

مهدیملاح زاده - بُنا: شهردار بوشهر طی اقدام تحسین برانگیز فردی را که مدتهابا لباسهای پاره و کثیف در خیابانهای شهر بوشهر موجب وحشت شهروندان شدهبود، در کمال احترام و با حفظ شأن راهی شهرش کرد.

بُنا: فرماندار شهرستان بوشهر گفت: با تخصیص اعتبارات مورد نیاز، وضعیتآب شرب شهر بوشهر بهبود می‌یابد.

بُنا: رئیس پلیس فتا استان بوشهر از دستگیری یک هکر حرفه ای در یکی ازجزایر جنوبی کشور خبر داد.

بُنا: شهردار مرکز استان با بیان این مطلبکه برای تسهیل در اجرای مجموعه توریستی "اسب آبی "شهرداری بندر بوشهر حاضراست که جهت رفع مشکلات احتمالی با سایر ارگان های دولتی هم وارد گفتگو شود،خاطرنشان کرد: شهرداری بندر بوشهر به صورت جدی از طرح های توریستی سرمایهگذاران بخش خصوصی حمایت کرده و جهت رفع مشکلات این گروه تلاش مضاعف خواهدکرد.

بُنا: شهردار بوشهر به اشاره به ضرورت بهبود وضعيت مبلمان شهري بازاربوشهر اظهار داشت: ناكارآمد بودن و خمودگي وضعيت ظاهري يكي از مهمترينبازارهاي مركز استان بدون شك تاثير بسيار منفي بر روند رونق بازار بوشهرداشته است.

بُنا: جمع‌آوری سلاح غیرمجاز در وحدتیه منجر به تیراندازی به سویماموران نیروی انتظامی شد و سه مامور در این تیراندازی آسیب دیدند.

صفحه1 از27
کد خبر : 2912تاریخ ثبت : 1395/9/16 08:01:59
ضریح خیمه گاه امام حسین(ع) و فرصتی که از دست فرهنگ بوشهر می رود

ضریح خیمه گاه امام حسین(ع) و فرصتی که از دست فرهنگ بوشهر می رود

محمدرضا سعادت - بُنا: از اواسط سال 1392 ساخت ضریح خیمه گاه حضرت ابوالفضل (ع) در بوشهر ساخته شد و در انجام آن پروژه زیبا و تاثیرگذار اسلامی 6 تن از زبده ترین اساتید قلم زن و منبت کار از استان های فارس و اصفهان مشارکت نمودند.

به گزارش " بُنا"؛ در آن پروژه هنری عظیم که ساخت آن حدود دو سال زمان برد این اساتید با بهره گیری از بالاترین دانش هنری اقدام به ساخت ضریح خیمه گاه حضرت عباس (ع) نمودند و در میان خیل عاشقان اباعبدالله آن اثر منحصر به فرد هنری را به عراق فرستادند.

اندکی پس از اتمام آن پروژه، پروژه ساخت ضریح خیمه گاه امام حسین (ع) در بوشهر آغاز شد و اساتید چیره دست طراح، قلم‌زن، خطاط، تراشکار و زرگر به بوشهر امدند تا این بار نیز پروژه منحصر به فرد دیگری را در بوشهر ساخته و به کربلای معلی ارسال دارند.

در ساخت ضریح خیمه گاه اساتید بزرگ و چیره دست هنرآفرینی می نمایند. اما هنر هنرمندان بوشهر و هنر بوشهری در آموزش این گونه منحصر به فرد هنری هیچ نقشی ندارند. این مهم در حالی رخ می دهد که حدود شش سال بهترین اساتید قلم زن و طراح به بوشهر آمده اند و از وجود این اساتید برای آموزش هنرجویان بوشهری استفاده نمود. این یک فرصت منحصر به فرد است که خداوند بزرگ و ائمه اطهار به صورت مجانی در اختیار بوشهری ها قرار داده اند كه هم می توان از آن استفاده مادی نمود و هم بهره معنوی برد یعنی هم هنرجویان این گونه هنری را بیاموزند و هم از این هنر بهره اقتصادی ببرند

بهتر این است که نهادهای فرهنگی در این مدت از خواب گران برخیزند و در راستای ایجاد اقتصاد هنر و هنر اقتصادی در بوشهر از اساتید بزرگی که حدود 6 سال است در بوشهر حضور دارند بخواهند که هنرجویان بوشهری را آموزش دهند.آموزش هنرجویان بوشهری گام محکمی در راستای اقتصاد هنر و هنر اقتصادی در بوشهر است. به خصوص اگر در نظر بگیریم که برای این نوع خاص هنری همیشه هم بازار وجود دارد و هم صرفه اقتصادی خوبی برای هنرمندان دارد. به خصوص اگر هنرمندان خوش سلیقه بوشهری سعی در بومی سازی این گونه هنری داشته باشند و آیین و فرهنگ جنوبی را به ظریف ترین و هنرمندانه ترین شکل درآن وارد نمایند.

نباید فرصت های منحصر به فرد کنونی را از دست داد. اگر این گونه شود در سالهای آتی هنرجویان بوشهری برای آموختن این نوع هنری می بایست راه استان های فارس و اصفهان را در پیش بگیرند.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  سیم و کابل لیان

  کشاورزی

  غذای گارسون

  با ما در تماس باشید

  عضویت در خبرنامه سایت