تماس با ما |تبلیغات | پیوندها | آرشیو

امروز: 1397/06/30 برابر با2018-09-21

بُنا: بخشدار ویژه خارگ با اشاره به حادثهسقوط بالگرد در جزیره خارگ که ماه گذشته رخ داد گفت: اجزا و بقایای یافتشده برای شناسایی پزشکی قانونی بوشهر ارسال شده است.

بُنا: فرماندار دیر استان بوشهر گفت: زمین لرزه 3.8 ریشتری شامگاه جمعهدر شهر آبدان این شهرستان خسارت جانی و مالی در بر نداشته است.

بُنا: فرمانده انتظامي استان بوشهر از انهدام يکباند ترانزيت مواد مخدر به استان بوشهر خبر داد و گفت: يکي از اعضاء اين باند با165 کيلوگرم حشيش در محور کنارتخته به دالکي شناسايي و دستگير شد.

بُنا: رئیس پلیس فتای استان بوشهر از دستگیری فردیکه در اینترنت برای افراد دیگر ایجاد مزاحمت می‌کرد خبر داد.

مهدیملاح زاده - بُنا: شهردار بوشهر طی اقدام تحسین برانگیز فردی را که مدتهابا لباسهای پاره و کثیف در خیابانهای شهر بوشهر موجب وحشت شهروندان شدهبود، در کمال احترام و با حفظ شأن راهی شهرش کرد.

بُنا: فرماندار شهرستان بوشهر گفت: با تخصیص اعتبارات مورد نیاز، وضعیتآب شرب شهر بوشهر بهبود می‌یابد.

بُنا: رئیس پلیس فتا استان بوشهر از دستگیری یک هکر حرفه ای در یکی ازجزایر جنوبی کشور خبر داد.

بُنا: شهردار مرکز استان با بیان این مطلبکه برای تسهیل در اجرای مجموعه توریستی "اسب آبی "شهرداری بندر بوشهر حاضراست که جهت رفع مشکلات احتمالی با سایر ارگان های دولتی هم وارد گفتگو شود،خاطرنشان کرد: شهرداری بندر بوشهر به صورت جدی از طرح های توریستی سرمایهگذاران بخش خصوصی حمایت کرده و جهت رفع مشکلات این گروه تلاش مضاعف خواهدکرد.

بُنا: شهردار بوشهر به اشاره به ضرورت بهبود وضعيت مبلمان شهري بازاربوشهر اظهار داشت: ناكارآمد بودن و خمودگي وضعيت ظاهري يكي از مهمترينبازارهاي مركز استان بدون شك تاثير بسيار منفي بر روند رونق بازار بوشهرداشته است.

بُنا: جمع‌آوری سلاح غیرمجاز در وحدتیه منجر به تیراندازی به سویماموران نیروی انتظامی شد و سه مامور در این تیراندازی آسیب دیدند.

صفحه1 از27
کد خبر : 2763تاریخ ثبت : 1395/8/3 10:50:03

بهانه بانک‌ها برای صدور کارت اعتباری

بُنا: طرح کارت‌ اعتباری خرید کالا به عنوان یکی از نقشه‌های اصلی خروج از رکود، خودش دچار رکود در عرضه و تقاضا شده است. سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی علت آن را عدم ابلاغ درست این طرح به بانک‌ها و بی تمایلی مسئولان به گسترش مخاطبان و هجوم تقاضا می‌داند.

به گزارش " بُنا"؛ حمیدرضا غزنوی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این که برخی بانک‌ها به بهانه عدم تمدید قرارداد تمدید اعتبار مربوط به کارت های اعتباری با بانک مرکزی از صدور کارت اعتباری خرید کالای داخلی خودداری می‌کردند، گفت: حدود دو هفته است که بانک مرکزی به بانک ها موضوع تمدید اعتباری کارت‌های اعتباری خرید کالای داخلی را ابلاغ کرده است ولی که قراردادی که بین بانک مرکزی و بانک های عامل وجود دارد تا چندی پیش هنوز توسط بانک صادرات امضا نشده بود اما دو بانک دیگر قراردادها را امضا کردند و تحویل دادند.

وی در ادامه بعد از ابلاغ، بانک مرکزی امضای قراردادها را به صدور کارت‌های اعتباری بی ربط دانست و تصریح کرد: این ابلاغیه بین بانک مرکزی، شعب بانک ها به درستی انجام نشده است و این قراردادهای تمدیدی ربطی به صدور کارت‌های اعتباری ندارد اما خیلی از بانک ها به بهانه عدم امضای قرارداد با بانک مرکزی اقدام به صدور کارت های اعتباری نمی کنند.

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی افزود: خیلی از مردم به بانک ها مراجعه می‌کنند و از بانک‌ها می‌شنوند که تمدید این طرح به ما ابلاغ نشده است و مردم را به سمت کارت‌های ۱۰، ۳۰ و ۵۰ میلیونی تومانی عام سوق می‌دهند که ماهیت این کارت ها با کارت های اعتباری خرید کالای داخلی متفاوت است و کمک چندانی به تولید نمی کند.

غزنوی طرح کارت های اعتباری را بهترین راه خروج از رکود دانست و اظهار کرد: موضوع کارت اعتباری خرید کالای داخلی از اهمیت افتاده است، در حالی که کارت های اعتباری به اعتقاد تولیدکنندگان و کارشناسان بهترین شیوه حمایتی از تولید کنندگان با تحریک تقاضای موثر مولد است که ناموفق جلوه داده شد.

وی در ادامه با تشریح تفاوت کارت های عام و کارت های خرید کالای داخلی گفت:  کارت های عام تحریک تقاضا خواهند داشت اما تحریک تقاضای آنها مولد نیست و به رشد تولیدات ملی که رشد اقتصادی را در پی خواهد داشت کمکی نخواهد کرد، در حالی که فقط پول کشور را خارج خواهد کرد.

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی ضمن بیان این که با برخی حمایت ها می شود این طرح را احیا کرد و نمی‌توان گفت مختومه شده است، موضوع عدم استقبال از کارت ها را لزوما مربوط به بانک ها ندانست و گفت: موضوع کم اقبالی مربوط به بانک‌ها نیست، بلکه این طرح آنقدر تکرار و گفته شده که از حساسیت افتاده است و رسانه ها هم حساسیت  خود را نسبت به این طرح از دست داده اند، در صورتی که این طرح ایمن ترین و بهترن روش برای خروج از رکود است.

وی ادامه داد: همه کشورهای دنیا این روش را تجربه کردند که در دوران رکود با تحریک تقاضا اوضاع را بهبود ببخشند؛ به عنوان مثال دولت چین در دوران رکود با قیمت بیشتر کالای تولید کننده را می خرید و با قیمتی پایین تر به مردم با شش سال قسط می‌فروخت.

غزنوی، تولیدکنندگان را نسبت به این طرح مشتاق دانست و در موانع پیش روی آن گفت: تولیدکنندگان هنوز از شرکت در این طرح استقبال می‌کنند، فقط این طرح دو مشکل دارد؛ اول این که باید ابلاغ آن به درستی از سوی بانک مرکزی اتفاق بیفتد و دیگر اینکه دامنه شمول این طرح محدودیت غیر منطقی دارد و تا زمانی که این محدودیت ادامه داشته باشد این بساط هم ادامه دارد.

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی با تاکید بر لزوم افزایش گستره دامنه مخاطبان افزود: اگر اعتبار ۴۲۰۰ میلیارد تومانی با میانگین چهار میلیون تومان بخواهد وام داده شود، یک میلیون و ۵۰ هزار نفر باید کارت اعتباری دریافت کنند، در حالی که کل مخاطبی که برای کارت های اعتباری در نظر گرفته شده حدود ۱۰۰ نفر هستند که شرایط دریافت آن را دارند.

وی افزود: علت این مخاطب اندک موضوع بازگشت پول و تضمین های بانکی نبوده بلکه امروز برخی مسئولان که از جوابگو  بودن می ترسند و نمی خواهند هجومی که در مورد وام ۲۵ میلیون تومانی خودرو به وجود آمد را تجربه کنند و این روش را ترجیح دادند؛ به طوری که با وجود این که می بینند فقط حدود یک درصد بیشتر اقبال نشان نداند اما حاضر به تغییر این رویکرد نیستند.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  سیم و کابل لیان

  کشاورزی

  غذای گارسون

  با ما در تماس باشید

  عضویت در خبرنامه سایت