تماس با ما |تبلیغات | پیوندها | آرشیو

امروز: 1397/06/30 برابر با2018-09-21

بُنا: بخشدار ویژه خارگ با اشاره به حادثهسقوط بالگرد در جزیره خارگ که ماه گذشته رخ داد گفت: اجزا و بقایای یافتشده برای شناسایی پزشکی قانونی بوشهر ارسال شده است.

بُنا: فرماندار دیر استان بوشهر گفت: زمین لرزه 3.8 ریشتری شامگاه جمعهدر شهر آبدان این شهرستان خسارت جانی و مالی در بر نداشته است.

بُنا: فرمانده انتظامي استان بوشهر از انهدام يکباند ترانزيت مواد مخدر به استان بوشهر خبر داد و گفت: يکي از اعضاء اين باند با165 کيلوگرم حشيش در محور کنارتخته به دالکي شناسايي و دستگير شد.

بُنا: رئیس پلیس فتای استان بوشهر از دستگیری فردیکه در اینترنت برای افراد دیگر ایجاد مزاحمت می‌کرد خبر داد.

مهدیملاح زاده - بُنا: شهردار بوشهر طی اقدام تحسین برانگیز فردی را که مدتهابا لباسهای پاره و کثیف در خیابانهای شهر بوشهر موجب وحشت شهروندان شدهبود، در کمال احترام و با حفظ شأن راهی شهرش کرد.

بُنا: فرماندار شهرستان بوشهر گفت: با تخصیص اعتبارات مورد نیاز، وضعیتآب شرب شهر بوشهر بهبود می‌یابد.

بُنا: رئیس پلیس فتا استان بوشهر از دستگیری یک هکر حرفه ای در یکی ازجزایر جنوبی کشور خبر داد.

بُنا: شهردار مرکز استان با بیان این مطلبکه برای تسهیل در اجرای مجموعه توریستی "اسب آبی "شهرداری بندر بوشهر حاضراست که جهت رفع مشکلات احتمالی با سایر ارگان های دولتی هم وارد گفتگو شود،خاطرنشان کرد: شهرداری بندر بوشهر به صورت جدی از طرح های توریستی سرمایهگذاران بخش خصوصی حمایت کرده و جهت رفع مشکلات این گروه تلاش مضاعف خواهدکرد.

بُنا: شهردار بوشهر به اشاره به ضرورت بهبود وضعيت مبلمان شهري بازاربوشهر اظهار داشت: ناكارآمد بودن و خمودگي وضعيت ظاهري يكي از مهمترينبازارهاي مركز استان بدون شك تاثير بسيار منفي بر روند رونق بازار بوشهرداشته است.

بُنا: جمع‌آوری سلاح غیرمجاز در وحدتیه منجر به تیراندازی به سویماموران نیروی انتظامی شد و سه مامور در این تیراندازی آسیب دیدند.

صفحه1 از27
کد خبر : 2463تاریخ ثبت : 1395/6/1 12:32:27

مراکز مشاوره و درمان ایدز در استان بوشهر فعال شدند

بُنا: معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: سه مرکز مشاوره و درمان ایدز در شهرستان های بوشهر، دشتستان و عسلویه فعال است.

به گزارش " بُنا"؛ محمدمهدی خواجه‌ئیان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مهمترین اقدامات صورت گرفته برای مبارزه با ایدز در استان بوشهر راه‌اندازی مراکز مشاوره و درمان ایدز است که هم‌اکنون سه مرکز در بوشهر، دشتستان و عسلویه فعال است.

وی با اشاره به ارائه خدمات رایگان مربوط به همه مراحل تشخیص، مشاوره، کنترل و درمان این بیماری در این مراکز، خاطرنشان کرد: همه داروهای خط اول و دوم ایدز در استان موجود است و به صورت رایگان به مبتلایان تجویز می‌شود.

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه در گذشته آزمایشات تشخیصی با مراحل متعدد و هزینه‌ها و مشکلات زیادی انجام می‌شد، افزود: هم‌اکنون با وجود کیت‌های تشخیص سریع در همه مراکز بهداشتی و درمانی، در زمان کمی مراحل اول تشخیص انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات گذشته در زمینه تشخیص بیماری ایدز رفع شده است، اضافه کرد: در ۱۶ مرکز بهداشتی درمانی استان، اقدامات بسیار مهمی در خصوص جلوگیری انتقال ایدز از مادر به کودک انجام می‌گیرد.

خواجه‌ئیان همچنین از راه‌اندازی مراکزی موسوم به باشگاه مثبت برای توانمندسازی مبتلایان به ایدز و جلوگیری از طرد شدن این افراد از سطح جامعه خبر داد و بیان کرد: در این باشگاه‌ها مهارت‌ها و حرفه‌هایی به این افراد آموزش داده می‌شود که در بازیابی اجتماعی و روانی ایشان بسیار مؤثر است.

وی با اشاره به استراتژی‌های یازده‌گانه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای مبارزه با ایدز، گفت: آموزش و اطلاع‌رسانی، پیشگیری از انتقال خون و تأمین سلامت خون، پیشگیری از انتقال تزریقی و کاهش آسیب از جمله این استراتژی‌ها است.

به نوشته مهر، معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: پیشگیری از انتقال جنسی و ترویج استفاده از کاندوم، تشخیص و مراقبت و درمان‌بخشی از دیگر استراتژی‌هایی است که در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر انجام می‌گیرد.

وی افزود: از دیگر استراتژی‌ها می‌توان به توصیه به انجام تست مشاوره و آزمایش تشخیصی اچ آی وی، پیشگیری از طریق انتقال مادر به کودک، مراقبت و درمان افراد مبتلا به اچ آی وی، حمایت و توانمندسازی، تقویت نظام مراقبت اپیدمیولوژیک و مدیریت داده‌ها و تقویت زیرساخت‌ها اشاره کرد.

 

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  سیم و کابل لیان

  کشاورزی

  غذای گارسون

  با ما در تماس باشید

  عضویت در خبرنامه سایت