تماس با ما |تبلیغات | پیوندها | آرشیو

امروز: 1397/06/30 برابر با2018-09-21

بُنا: بخشدار ویژه خارگ با اشاره به حادثهسقوط بالگرد در جزیره خارگ که ماه گذشته رخ داد گفت: اجزا و بقایای یافتشده برای شناسایی پزشکی قانونی بوشهر ارسال شده است.

بُنا: فرماندار دیر استان بوشهر گفت: زمین لرزه 3.8 ریشتری شامگاه جمعهدر شهر آبدان این شهرستان خسارت جانی و مالی در بر نداشته است.

بُنا: فرمانده انتظامي استان بوشهر از انهدام يکباند ترانزيت مواد مخدر به استان بوشهر خبر داد و گفت: يکي از اعضاء اين باند با165 کيلوگرم حشيش در محور کنارتخته به دالکي شناسايي و دستگير شد.

بُنا: رئیس پلیس فتای استان بوشهر از دستگیری فردیکه در اینترنت برای افراد دیگر ایجاد مزاحمت می‌کرد خبر داد.

مهدیملاح زاده - بُنا: شهردار بوشهر طی اقدام تحسین برانگیز فردی را که مدتهابا لباسهای پاره و کثیف در خیابانهای شهر بوشهر موجب وحشت شهروندان شدهبود، در کمال احترام و با حفظ شأن راهی شهرش کرد.

بُنا: فرماندار شهرستان بوشهر گفت: با تخصیص اعتبارات مورد نیاز، وضعیتآب شرب شهر بوشهر بهبود می‌یابد.

بُنا: رئیس پلیس فتا استان بوشهر از دستگیری یک هکر حرفه ای در یکی ازجزایر جنوبی کشور خبر داد.

بُنا: شهردار مرکز استان با بیان این مطلبکه برای تسهیل در اجرای مجموعه توریستی "اسب آبی "شهرداری بندر بوشهر حاضراست که جهت رفع مشکلات احتمالی با سایر ارگان های دولتی هم وارد گفتگو شود،خاطرنشان کرد: شهرداری بندر بوشهر به صورت جدی از طرح های توریستی سرمایهگذاران بخش خصوصی حمایت کرده و جهت رفع مشکلات این گروه تلاش مضاعف خواهدکرد.

بُنا: شهردار بوشهر به اشاره به ضرورت بهبود وضعيت مبلمان شهري بازاربوشهر اظهار داشت: ناكارآمد بودن و خمودگي وضعيت ظاهري يكي از مهمترينبازارهاي مركز استان بدون شك تاثير بسيار منفي بر روند رونق بازار بوشهرداشته است.

بُنا: جمع‌آوری سلاح غیرمجاز در وحدتیه منجر به تیراندازی به سویماموران نیروی انتظامی شد و سه مامور در این تیراندازی آسیب دیدند.

صفحه1 از27
کد خبر : 1870تاریخ ثبت : 1395/2/26 08:15:12
نظر کمیسیون ویژه درباره پرونده کودک بوشهری اعلام شد

نظر کمیسیون ویژه درباره پرونده کودک بوشهری اعلام شد

بُنا: رئیس سازمان نظام پزشکی استان بوشهر گفت: این سازمان کمیسیون پزشکی ویژه ای برای بررسی پرونده درمانی کودک پنج ساله بوشهری که در بیمارستان شهدای خلیج فارس این شهر فوت شد، برگزار کرد.

به گزارش " بُنا"؛ دکترسید حسن معینی افزود: براساس گزارش کمیسیون نظام پزشکی این کودک چند روز پیش از مراجعه به بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر دچار بیماری 'گاستر وانتریت' بوده و با کاهش سطح هوشیاری و اختلال 'پرفیوژن بافتی' در اورژانس بیمارستان پذیرش شده بود که مدیریت بحرانی به هنگام و تاثیرگذار درمانی تشخیصی برای بیمار اجرا شد.

وی اظهار کرد: در سیر طبیعی بیماری کودک فوت شده دچار 'هیپرناترمی' شدید می شود و 'ترومبوز' عروق مغزی و 'ادم' مغزی متعاقب به وقوع می پیوندد و آنگاه تشنج روی می دهد که پس از درمان مناسب به بخش مراقبتهای ویژه جراحی (تخت کودکان) انتقال می یابد که متوفی دچار 'تنتوریال هرنیشین' با افت شدید سطح هوشیاری و مرگ مغزی می شود.

وی یادآور شد: چند روز بعد با تابلوی مرگ مغزی (با اجرای درمانهای حمایتی کافی و استاندارد) فوت می شود.

معینی گفت: بررسی کارشناسانه حاکی از سیر بسیار پیش رونده و برق آسای بیماری است که باعث تشدید وخامت وضع بیمار شده ونه به دلیل اهمال پزشک و کارکنان تیم پزشکی، تاجایی که می توان ادعا کرد که این گونه بیماران با این وضعیت بالینی حتی در پیشرفته ترین مراکز درمانی جهان از مرگ و میر بالایی برخوردارند.

وی اظهار کرد: پزشک متخصص کودکان، اورژانس بیمارستان و تیم پزشکی با تمام مهارت و دلسوزی هرآنچه را شایسته درمان و تشخیص بیمار بوده است در هنگام مناسب انجام داده و هیچگونه کوتاهی نداشته اند.

معینی گفت: حتی از پتانسیل سایر همکاران در بهبود مدیریت درمان استفاده کردند (مستندات پرونده و مشاوره های متعدد تخصصی و فوق تخصصی) ولذا سیر برق آسای بیماری همراه با 'ویرولانس' ذاتی عامل بیماری و نوع پاتولوژی حادث شده مسبب مرگ بیمار تلقی می شود (هیچگونه امکان پیشگیری وجود نداشته است ) و هرگونه کوتاهی درمانی پزشک (پزشکان) و کادر درمانی در فرایند مدیریت درمانی قویا منتفی اعلام می شود و بیمار به هیچگونه عمل جراحی نیز نیاز نداشته است.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان بوشهر درباره کمیسیون ویژه بررسی پرونده این بیمار که سه ساعت به طول انجامید گفت: با وجود سیر عادی بررسی پرونده ها در سازمان نظام پزشکی بوشهر این کمیسیون ویژه با حضور پزشکان متخصص اطفال، جراح مغز و اعصاب، داخلی مغز و اعصاب، پاتولوژی ست، آسیب شناس، رادیولوژیست، پزشکان فوق تخصص قلب اطفال و فوق تخصص بیماریهای کلیه اطفال برگزار شد.

معینی ضمن ابراز همدردی با خانواده متوفی افزود: همه جزئیات پرونده متوفی به صورت کامل بررسی و مورد بحث و تبادل نظر کارشناسانه قرار گرفت و پس از احصای نظر پزشکان به این نتیجه رسیدند که همه اقدامات درمانی برای متوفی به موقع و به درستی انجام پذیرفته است.

وی تصریح کرد: نوع بیماری در نامبرده بسیار سریع و پیش رونده و به گونه ای بوده است که با وجود اقدام های درمانی یاد شده نتیجه حاصل نشده است.

این مقام مسئول در گفتگو با ایرنا گفت: مسائلی که در فضای مجازی و از سوی افراد غیرکارشناس مطرح می شود نظیر استفاده از داروی دیازپام، تسریع در عمل جراحی بیمار، تسریع در انتقال بیمار به بخش مراقبت های ویژه به هیچ عنوان در مرگ بیمار دخالتی نداشته و متاسفانه منجر به تشویش اذهان عمومی شده است.

معینی اظهار کرد: مطمئن هستم خانواده متوفی نیز راضی به پخش چنین شایعاتی و اظهار نظرهای مغرضانه نیستند که منجر به تضییع حقوق پزشکان و کادر درمانی می شود.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه  سیم و کابل لیان

  کشاورزی

  غذای گارسون

  با ما در تماس باشید

  عضویت در خبرنامه سایت